W dniach od 17 do 28 lipca 2015 r. młodzież ze szkolnego chóru CANTUS oraz przedstawiciele Parafialnego Biura Światowych Dni Młodzieży przebywali z wizytą w Diecezji Brescia we Włoszech.

            W programie zwiedzania przygotowanym przez księży z diecezji Brescia znalazły się miasta: Mediolan, Brescia, Verona, Padwa, Wenecja. Ponadto grupa odwiedziła wystawę EXPO w Mediolanie, wypoczywała nad jeziorem Garda oraz w Aquaparku i parku rozrywki - Gardalandzie. Najważniejszą częścią pobytu naszej młodzieży była integracja z młodzieżą diecezji Brescia. Wspólnie uczestniczyliśmy w pielgrzymce na Monte Guglielmo.  Nasz chór przygotował oprawę Mszy świętych z udziałem biskupa diecezji Brescia Luciano Monari oraz w miejscowościach Inzino i Colio. Byliśmy również na spotkaniu z prezydentem miasta Brescia.

            Również wolontariusze Światowych Dni Młodzieży z naszej parafii odbyli swoją podróż do Włoch (w dniach od 20 do 28 lipca). W programie przygotowanym przez Diecezję Płocką oraz ks. Pawła młodzież odwiedziła Rzym i uczestniczyła w przygotowanych przez wykwalifikowanych trenerów warsztatach, które mają pomóc w organizacji pobytu uczestnikom Światowych Dni Młodzieży w Polsce. W programie nie zabrakło oczywiście czasu na zwiedzanie Rzymu.