Wigilia Domowego Kościoła

 

Przeżyliśmy w radości Święta Bożego Narodzenia, a także niedzielę Świętej Rodziny, która jest patronką Domowego Kościoła. Nasza wspólnota parafialna Domowego Kościoła obchodziła dwudziestolecie. Wspólnotę założył w 1995 roku ks. Wojciech Brzozowski. Obecnie moderatorem jest ks. Wiesław Jóźwiak. Nasze
dwudziestolecie obchodziliśmy etapami. W trzeci piątek grudnia na mszy oazowej została poświęcona Ikona Świętej Rodziny, w Niedzielę Świętej Rodziny ponieśliśmy Ją w darach na uroczystej mszy świętej.
Zawierzyliśmy na nowo naszą wspólnotę Świętej Rodzinie. Ikona będzie pielgrzymować po naszych domach. Na comiesięcznych mszach oazowych będzie podejmowana przez inną rodzinę. Głęboko wierzymy, że umacniając się przed naszą Ikoną każde z małżeństw ujrzy Miłosierdzie i dozna Łaski dzielenia się Miłością z innymi.
W okresie Adwentu każda rodzina przygotowała paczkę dla potrzebującej rodziny. Staramy się przybliżyć ideę naszej wspólnoty w parafii, dlatego też zostały przygotowane małe ulotki, które rozdawaliśmy po każdej mszy świętej w niedzielę Świętej Rodziny.
Dnia 3 stycznia 2016 roku odbyło się spotkanie opłatkowe. 
Z zaproszonych gości naszą uroczystość uświetnili ks. Wiesław oraz para rejonowa Mirka i Zbyszek Chrzanowscy. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego zapalenia świecy, odczytania fragmentu z Pisma Świętego, modlitwy, złożenia życzeń i dzielenia się Opłatkiem w kręgu jako znak jedności i wspólnoty. Następnie zaczęliśmy Agapę. Był tort okolicznościowy, (wszak dwadzieścia lat minęło), słodycze i dużo radości. Były Jasełka reżyserowane przez Basię Jasińską, a wystawiane
przez młodzież i krąg domowego kościoła z Płonnego. Śpiewaliśmy kolędy i dzieliliśmy się wspomnieniami oglądając pamiątkowe zdjęcia.
Jesteśmy wdzięczni za Dar Wspólnoty, za możliwość służenia. Prosimy
Pana Boga by wciąż wylewał Swą Miłość i Błogosławieństwo na nas
wszystkich.
                                                           

W posłudze pary łącznikowej
                                                              Halina i Ryszard Figurscy

 


 

Rekolekcje ORAR 2015 r.

 

Animatorzy rodzin Domowego Kościoła wakacje rozpoczęli od Oazy Rekolekcyjnej Animatorów Rodzin II o.

Rekolekcje te prowadzone były w pięknym ośrodku Caritas Diecezji Płockiej w Popowie w dniach od 29 czerwca do 03 lipca 2015 r.

Animatorzy przyjechali całymi rodzinami z dziewięciu diecezji różnymi środkami transportu (np. rowerami).

W rekolekcjach wzięło udział 29 małżeństw, 41 dzieci i 7 osób diakonii. Uczestnicy ORAR ubogacali się wzajemnie poprzez codzienną uroczystą Eucharystię, jutrznię, konferencje, spotkania modlitewne, spotkania w grupach, dialog małżeński, wspólny śpiew i zabawę.

Najpiękniejszym owocem rekolekcji było przystąpienie 14 osób do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Wspólne śpiewy podczas rekolekcji prowadził Krzysztof Wasilewski z diecezji przemyskiej.

Rekolekcje poprowadził ks. Paweł Grąbczewski - wikariusz w parafii św. Jana Chrzciciela w Kroczewie oraz para moderatorska Bożena i Jan Gałkowie. 

Poniżej prezentujemy fragment filmu przygotowanego przez uczestników rekolekcji.

 

https://www.youtube.com/watch?v=wc3FujVX3Dc

 

Opłatek wspólnotowy

 

Tradycyjnie jak każdego roku rodziny z Domowego Kościoła z parafii Świętej Katarzyny w Dobrzyniu nad Drwęca oraz z parafii Świętego Jakuba w Płonnem wraz z moderatorem wspólnoty  ks. Wiesławem Jóźwiakiem spotkały się w Święto Świętej Rodziny

28.12.2014r, aby podzielić się opłatkiem i wspólnie cieszyć się ze Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku 2015. Spotkanie uświetnił zespół dzieci i młodzieży z Płonnego, który wystawił jasełka, oraz śpiewane wspólnie kolędy i pastorałki.