We wtorek 13 lutego – na dobre rozpoczęcie ‘FERII ZIMOWYCH 2018’ - grupa 45 śmiałków (wraz ze swoimi opiekunami i grupką rodziców)uczestniczyła w WYCIECZCE OSTATKOWEJ do Torunia.

            Na początek, po trudach związanych z I semestrem nauki w szkole trzeba było odstresować się na obiekcie Centrum Sportu i Rekreacji ”OLENDER” w Nieszawce. Zabawom w wodzie, na zjeżdżalni, grze w piłkę i wyścigom na torach głębokiego basenu – nie było końca.

            Po osuszeniu się uczestników wyprawy i wyjściu z Aquaparku udaliśmy się do Żywego Muzeum Piernika w Toruniu. Tam przywitali nas animatorzy, którzy najpierw urządzili pokaz wyrabiania ciasta, a następnie podzielili nas na grupy i przydzielili do swoich stanowisk działania. Przy każdym warsztacie – pod kierunkiem wykwalifikowanych piekarzy - trwała mozolna praca nad uformowaniem i zdobieniem pierników.

            W czasie, gdy wszyscy uczestnicy zwiedzali Muzeum Piernika i dawne maszyny, które genialnie ułatwiały produkcję - nasze przyozdobione pierniczki zostały wyjęte z pieca.

            Na zakończenie pobytu w tym historycznym miejscu z dumą i radością przyjęliśmy certyfikat – tj. LIST WYUCZONY. Dokument ten potwierdza, że jako ministranci i harcerze z miasta Golub Dobrzyń: „Jesteśmy godni nosić miano CZELADNIKÓW tej mistrzowskiej piekarni!” Po dokonaniu słodkich zakupów walentynkowych i pamiątek związanych z Żywym Muzeum Piernika udaliśmy się na starówkę miasta związanego z Kopernikiem.

            Tam odszukaliśmy Mc’ Donalds, który jest stałym punktem programu każdej uczniowskiej wycieczki i pokrzepiliśmy siły swoim ulubionym zamówieniem. Po zakończeniu degustacji udaliśmy się pod pomnik Mikołaja Kopernika, zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć i pospacerowaliśmy obok innych najważniejszych zabytków Torunia.

            Na zakończenie wycieczki ostatkowej przejechaliśmy autokarem do JUMP ARENY. Tam po zakupieniu specjalnych skarpet antypoślizgowych, wręczeniu zgód rodziców i dopełnieniu wszelkich formalności – mogliśmy wejść do tego potężnego parku trampolin i rozpocząć świetną zabawę.

            Dziękujemy serdecznie naszym rodzicom i opiekunom, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników i spokojnym przebiegiem całej wyprawy. Już dziś zapraszamy do jeszcze większego angażowania się w sprawy grupy ministranckiej naszej parafii i do udziału w kolejnych wyprawach.

ks. Tomasz Kaszanek 

Opiekun MINISTRANTÓW