Niesamowita atmosfera i sukces ”Mistrzostw Świata Siatkarzy 2014”,które zaangażowały i wciągnęły w ich przebieg chyba wszystkich Polaków – trwają nadal – odzywają się niesamowitym wspomnieniem w wielu sportowych sercach. 

             W tym właśnie duchu – z inicjatywy księży pracujących duszpastersko w Dobrzyniu nad Drwęcą – we wrześniu 2017 roku została powołana do życia: „PARAFIALNA SEKCJA PIŁKI SIATKOWEJ – DOBRZYŃ”.  

            Drużyna ta zrzesza głównie młodzież z Golubia-Dobrzynia i okolic oraz kilkoro dorosłych, którzy grywali dawniej w siatkówkę. Przez te 5 miesięcy funkcjonowania - przynależący do SEKCJI siatkarze uczestniczyli w swoich regularnych treningach (dwa razy w tygodniu) w miejscowej hali OSiR i w pobliskim Gałczewie.

            Pod koniec ubiegłego roku osoby odpowiedzialne za PSPS DOBRZYŃ oraz miejscowy ks. Proboszcz – wspólnymi siłami - odnaleźli sponsorów oraz pozyskali środki finansowe na zaprojektowanie nowych strojów siatkarskich dla każdego z zawodników.

            Mimo iż drużyna dopiero zaczyna formację siatkarską - miniony rok zakończył się szczęśliwie dwoma sukcesami odniesionymi nad ekipami z KIKOŁA. Reprezentacja PSPS DOBRZYŃ pokazała się także z dobrej strony (i stanęła na podium) w miejscowości WROCKI, gdzie odbył się zaciekły Turniej Siatkarski drużyn mieszanych z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

            W styczniu 2018 r. do sympatyków volleyball dołączyło kilka nowych osób (zarówno uczniów jak i dorosłych), którzy przez wspólne zamiłowanie do siatkówki odkrywają na nowo i rozwijają swoją sportową pasję.

            Obecnie SEKCJĘ SIATKÓWKI czeka aktywny wypoczynek w Ferie zimowe, wspólny wyjazd na lodowisko i Aquaparku, a także towarzyskie sparingi siatkarskie z drużynami: Żuromina, Gąbina (za Płockiem) oraz reprezentacją Policji z województwa Kujawsko-Pomorskiego…

KAPITAN - PSPS W DOBRZYNIU