PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

31 marca 2024 r.

 

 1. Pragnę  podziękować wszystkim instytucjom samorządowym, organizacjom, zakładom pracy i osobom indywidualnym za przekazane duszpasterzom naszej parafii życzenia wielkanocne. Jednocześnie w imieniu własnym, księży wikariuszy i pracowników parafii składam również najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych na rozpoczynające się Święta Paschalne. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza każdego z Was Swą mocą, pokojem i radością! Życzenia świąteczne kieruje też do nas biskup płocki Szymon Stułkowski.
  https://www.diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/aktualnosci/zyczenia-wielkanocne-biskupa-plockiego-2024
 2. Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jutro jak w każdą niedzielę. Jutrzejsze ofiary na tacę są przeznaczane jak co roku na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.
 3. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Codziennie po Mszy św. wieczorowej koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy ! Można też tę nowennę odprawiać w domu według intencji zawartych w Dzienniczku św. S. Faustyny.
 4. Dziękuję za wszelkie formy włączania się w przeżycie Wielkiego Tygodnia i przygotowanie Triduum Paschalnego. Bardzo dziękuję za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego: Iwonie Warlikowskiej, Annie Siemienik, Aleksandrze i Grzegorzowi Luks, Dariuszowi i Justynie Stachowskim, Marcie i Pawłowi Pudlińskim, Renacie Zakrzewskiej, Panom; Marcinowi Filarskiemu, Marianowi Warnel, Wiesławowi Lesiak, Dariuszowi Krzak i Januszowi Jabłońskiemu. Te prace dekoracyjne koordynował ks. Damian. Dziękuję za piękne dekoracje kwiatowe w Ciemnicy, Grobie Pańskim i przy ołtarzu Pani Teresie Lubieńskiej, Marii Słomskiej i Joannie Szymańskiej. Dziękuję za wiele godzin dodatkowej i ofiarnej pracy Panu Kościelnemu Robertowi Zaporowiczowi oraz Paniom Barbarze Koczyk i Teresie Szyjkowsk Dziękuję strażakom z Państwowej i Ochotniczej  Straży Pożarnej, młodzieży z klas mundurowych, służbie liturgicznej za czuwanie przy Grobie Pańskim, dziękuję Asyście procesyjnej. Bóg zapłać też za ofiary złożone w Wielki Piątek dla chrześcijan w Ziemi Świętej.
 5. W tym tygodniu we wtorek od 17.30 różaniec w intencji o trzeźwość w rodzinach naszej parafii, w środę o 18.00 Msza św. w intencji członków KŻR, po Mszy św. i nowennie katecheza. W I Piątek Miesiąca spowiedź od 15.00 i Msza św. dla dzieci o godz. 00. Chorych będziemy odwiedzać od godzin porannych. W I Sobotę Miesiąca po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
 6. W czwartek 04 kwietnia wyrusza do Wilna pielgrzymka autokarowa. O godz. 9.00 w naszym kościele ks. Paweł odprawi Mszę św. dla pielgrzymów i o 09.45 z parkingu przed kościołem wyruszy autokar. Prosimy wszystkich o punktualne przybycie.
 7. Za tydzień, w Święto Miłosierdzia Bożego uroczyście oddamy cześć Jezusowi Miłosiernemu, śpiewając o godz. 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego. To szczególny dzień. Pan Jezus w objawieniach św. Faustynie podkreślał, że tego dnia pragnie udzielać czcicielom Miłosierdzia Bożego wyjątkowych i szczególnych łask.
 8. Apostolat MARGARETKA zaprasza do udziału w pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej w Niepokalanowie. W sobotę 27 kwietnia odbędzie się tam ogólnopolskie spotkanie osób modlących się za kapłanów. Koszt wyjazdy wynosi 100 zł. Zapisy przyjmuje Pani Barbara Koczyk (tel.: 603 194 573). Szczegóły pielgrzymki podane są też na plakacie przy wyjściu z kościoła.
 9. W zakrystii do nabycia jest świąteczny numer tygodnika GOŚĆ Niedzielny.         
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące utrzymanie