PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   XVI  Niedziela Zwykła

23 lipca 2023 r.

 

  1. W związku z liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących - dziś po każdej Mszy świętej poświęcamy auta i użytkowników dróg. Przy tej okazji – dziękując Bogu za szczęśliwie przejechane kilometry – składamy ofiary na organizację MIVA POLSKA, która przekazuje środki transportu tak bardzo potrzebne w pracy naszych misjonarzy.
  2. We wtorek 01 sierpnia przybędzie też do naszej parafii na nocleg Piesza Pielgrzymka z Elbląga na Jasną Górę. W zakrystii po Mszach św. można zgłaszać jeszcze adresy rodzin, które zechciałyby przyjąć ich na nocleg.
  3. 06 sierpnia wyruszy 41. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę” pod hasłem „JESTEM W KOŚCIELE”. W kancelarii parafialnej można zapisywać się na pielgrzymkę. W tym roku można też wcześniej zapisać się na listę pielgrzymów duchowych, którzy codzienną modlitwą na apelu jasnogórskim o godz. 20.30 będą wspierać pątników pieszych i rowerowych.
  4. Od 09 do 14 sierpnia w naszej parafii organizowana jest po raz 9 Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Zapisy na tę pielgrzymkę przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 28 lipca w piątek o godz. 19.00 w Auli Domu Parafialnego. Trwają również zapisy na autokar na Jasną Górę na powitanie pielgrzymów. Ilość miejsc jest ograniczona, koszt to 85 zł. Wyjazd spod Kościoła z 13 na 14 sierpnia o północy. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej..
  5. W zakrystii kościoła możemy nabyć wakacyjny numer tygodnika Gość Niedzielny.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na utrzymanie naszej parafii oraz za ofiary dla misjonarzy składane podczas poświęcenia pojazdów.