PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

04 kwietnia 2021 r.

 

 1. Pragnę podziękować wszystkim instytucjom i osobom indywidualnym za przekazane duszpasterzom naszej parafii życzenia wielkanocne. Jednocześnie, w tym trudnym czasie zmagania się z epidemią, w imieniu własnym, księży wikariuszy i pracowników parafii składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych, zdrowia i bezpieczeństwa  na rozpoczynające się Święta Paschalne i czas po nich. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza każdego z Was Swą mocą, pokojem i radością! Życzenia świąteczne kieruje też do nas Biskup płocki Piotr Libera:
  https://www.diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/aktualnosci/2021/032021/zyczenia-wielkanocne-biskupa-plockiego/
 2. Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jutro jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy, by zachowywać w kościele limit 15 osób, a przed kościołem zachować dystans 2 m.
 3. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Codziennie po Mszy św. wieczorowej koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy !
 4. Dziękuję za wszelkie formy pomocy i włączania się w przeżycie Wielkiego Tygodnia. Dziękuję za przygotowanie Grobu Pańskiego. W tym roku dekoracje z ks. Tomaszem Kaszankiem wykonali: Panie: Iwona Warlikowska, Bożena Kalinowska, Renata Zakrzewska, Aleksandra i Grzegorz Luks, Marta i Paweł Pudlińscy, Panowie: Wiesław Lesiak, Dariusz Krzak, Janusz Jabłoński, Marian Warnel, Marek Wtorkowski.  Dziękuję Pani Teresie Lubieńskiej i jej kwiaciarni za wykonanie dekoracji kwiatowych. Raz jeszcze dziękuję Panu Krzysztofowi Skop i Marcinowi Filarskiemu za codzienne transmisje internetowe  nabożeństw w naszym kościele. Dziękuję też Panom Wolontariuszom, którzy w Wielki Piątek i Wielką Sobotę pomagali zachować limit osób w kościele.
 5. W tym tygodniu w kościele we wtorek od 17.30 różaniec w intencji o trzeźwość w rodzinach naszej parafii, zaś w środę o godz. 18.00 Msza św. w intencji członków KŻR. Od 17.30 różaniec.
 6. Za tydzień, w Święto Miłosierdzia Bożego w kościele uroczyście oddamy cześć Jezusowi Miłosiernemu, śpiewając o godz. 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy też do modlitwy w domach.  Pamiętajmy, że  to szczególny dzień, Pan Jezus w objawieniach św. Faustynie podkreślał, że tego dnia pragnie udzielać czcicielom Miłosierdzia Bożego wyjątkowych i szczególnych łask.
 7. Z inicjatywy Pana Wojewody Mazowieckiego i przy współpracy strażaków z PSP wszystkie parafie naszej diecezji otrzymały z Państwowych Magazynów Rezerw Materiałowych do rozdania wśród wiernych znaczną ilość maseczek ochronnych i płyn do dezynfekcji m. in. kościołów. Maseczki będziemy rozdawać wszystkim osobom przychodzącym na Mszę św. do wyczerpania zapasów.
 8. W zakrystii do nabycia jest świąteczny numer tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY. Prosimy stałych czytelników o odbiór Gościa z zakrystii.
 9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę na utrzymanie parafii. Pragnę też złożyć bardzo gorące podziękowanie i serdeczne Bóg zapłać licznej grupie Parafian za troskę o utrzymanie kościoła i parafii i za ofiary przekazane na konto parafialne w naszym banku PKO BP w Golubiu-Dobrzyniu.