PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   XXXIV  Niedziela Zwykła

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

20 listopada 2022 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego i Uroczystość Chrystusa Króla. Ta Uroczystość jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej. Dziękuję Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej za zaangażowanie w życie parafii, zwłaszcza za Msze św. i modlitwę o powołania do kapłaństwa.
  2. Dziękuję młodzieży z naszego wolontariatu za zorganizowanie przed tygodniem kiermaszu charytatywnego Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim, którzy ofiarowali ciasto, konfitury i fanty na loterię. Zebrano kwotę 4712 zł, która w całości została przekazana poszkodowanej rodzinie w Szafarni.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie formacyjne rodziców dzieci klas III przed I Komunią św. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci klas IV, a po Mszy św. o 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  4. W piątek w naszej parafii główny Odpust ku czci naszej Patronki – św. Katarzyny. Msze św. będą odprawiane o takich samych godzinach, jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 12.00 adoracja z Litanią do św. Katarzyny. Kazania odpustowe będzie głosił ks. proboszcz Robert Mazurowski.  Księża z dekanatu będą obecni na Mszy św. o godz. 12.00. Zachęcamy do spowiedzi św. i Komunii św. by zyskać łaski Boże związane z odpustem.
  5. Od 01 lutego b.r. w diecezji płockiej organizowane są w sposób ciągły dni eucharystyczne. Przez cały rok, w różnych kościołach i kaplicach codziennie trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Taki dzień wyznaczony został dla naszej parafii na 25 listopada, czyli dzień odpustu parafialnego. W tym dniu w czasie adoracji mamy zanosić modlitwy za małżeństwa, rodziny i związki nieregularne, za dzieci i młodzież, za seniorów i chorych, o nowe i święte powołania do służby Bożej, a także o świętość i prawość życia kapłanów i biskupów, aby odnawiało się życie moralne i religijne diecezji. Dlatego w piątek po każdej Mszy św. będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i adoracja w ciszy, zaś o godz. 15.30 zapraszamy na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  6. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy Adwent i nowy Rok Liturgiczny. Będzie to już czas bezpośredniego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia.
  7. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego GOŚĆ NIEDZIELNY. Jest też nowy miesięcznik Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
  8. Od piątku planujemy rozpocząć sezon grzewczy w kościele. Tak jak wszyscy odczuwamy podwyżki o prawie 100% opłat za ogrzewanie. Podobnie jak w latach poprzednich ofiary na tacę w II Niedziele miesiąca będziemy w całości przeznaczać na opłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła.
  9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę na bieżące utrzymanie parafii.

 

Plan roznoszenia opłatka na najbliższy tydzień

 

Poniedziałek – 21.11.2022 r.

- od godziny 16:00 – ul. Kamienna, Wapienna i Ceglana
                                   oraz ul. Koppa

- po mszy św. wieczorowej – ul. Żeromskiego 20

 

Wtorek – 22.11.2022 r.

- od godziny 17:00 – ul. Żeromskiego 22

- po mszy św. wieczorowej – ul. Żeromskiego 24

 

Środa – 23.11.2022 r.

- od godziny 17:00 – ul. Żeromskiego 26

 

Czwartek – 24.11.2022 r.

- od godziny 17:00 – ul. Żeromskiego 28

- po mszy św. wieczorowej – ul. Żeromskiego 30

 

Sobota – 26.11.2022 r.

– od godziny 9:00 – osiedle Panorama i osiedle Drwęckie

 

Niedziela – 27.11.2022 r.

- od godziny 14:30 – ul. Żeromskiego 32