PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 XXX  Niedziela Zwykła

Uroczystość Poświęcenia Kościoła

29 października 2023

 1. Dzisiaj, na zakończenie Tygodnia Misyjnego obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za naszą świątynię parafialną i modlimy się za jej fundatorów oraz wszystkich, którzy ten Dom Boży utrzymują i o niego się troszczą.
 2. Dzisiaj na godz. 18.00 zapraszamy do kościoła kandydatów do bierzmowania.
 3. Dzisiaj na sumie odbędzie się poświęcenie opłatków wigilijnych, które Pan Organista – Mariusz Rzepkowski, będzie roznosił po naszych domach. Pamiętajmy o dobrej tradycji składania z tej okazji dobrowolnej ofiary. Pan Organista nie pobiera żadnego dodatkowego wynagrodzenia za grę podczas Mszy św. w dni powszednie, każdą niedzielę i święta  oraz za prowadzenie scholi parafialnej. Naszymi ofiarami za opłatek możemy wyrazić  podziękowanie za jego pracę. W sobotę od godz. 10.00 Pan Organista będzie roznosił opłatek w Białkowie.
 4. W piątek 27 października zakończył się różaniec dla dzieci. Dziękujemy rodzicom i dziadkom za przychodzenie z dziećmi do kościoła na różaniec. Gratulujemy wszystkim dzieciom, które tak wytrwale modliły się na różańcu.
 5. W środę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych, zaś w czwartek 2 listopada   Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Dzień Zaduszny. 1 listopada Msze św. będą odprawiane według  porządku:  o 7.00, 9.00, 12.00  i 18.00. Msza św. o godz. 12.00 będzie odprawiona na cmentarzu parafialnym. Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się procesja z poświęceniem grobów zarówno na cmentarzu parafialnym jak i na cmentarzu komunalnym. Procesji będzie towarzyszyć modlitwa w intencji wszystkich zmarłych pochowanych na obu cmentarzach. 01 listopada to tak zwane „święto nakazane”,  dlatego o  7.00 rano będzie też odprawiana Msza św. w kaplicy szpitalnej.
 6. W Święto Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli w Dzień Zaduszny, Msze św. będą odprawiane w następującym porządku: o godz. 7.00, 10.00 na cmentarzu, o 16.00 i 18.00.
  Przez cały czas można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe. Codziennie też od 01 do 08 listopada zapraszamy na Różaniec do kaplicy cmentarnej na godz. 19.00. Podczas tego Różańca również modlić się będziemy za zmarłych w codziennych wypominkach jednorazowych. Pamiętajmy o możliwości uzyskania w tych dniach odpustu zupełnego, codziennie dla jednej zmarłej osoby.
 7. W środę 01 listopada o godz. 18.00 odprawiona będzie Msza św. za dusze  zmarłych członków Koła Żywego Różańca. Zapraszamy rodziny zmarłych, którzy za życia należeli do Żywego Różańca. Od godz. 17.30 w kościele wspólny różaniec także w intencji tych zmarłych osób.
 8. W tym tygodniu I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 15.00, o 16.00 Msza św. dla dzieci, a po niej Litania i adoracja w ciszy do godz. 18.00. Chorych z listy pierwszopiątkowej odwiedzać będziemy w domach od godzin porannych. W I Sobotę Miesiąca po Mszy św. o 7.00 rano nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
 9. Członkowie naszego parafialnego wolontariatu składają podziękowanie za udział w kiermaszu ciast i loterii charytatywnej które odbyły się przed tygodniem. Na pomoc Panu Grzegorzowi Piwowarskiemu zebrano kwotę 10045 zł. Wielkie Bóg zapłać !
 10. W niedzielę 05 listopada o godz 12.00 odprawiona będzie Msza św. w intencji ponad 180 osób, które w tym tygodniu rozpoczynają rekolekcje ODDANIE 33.Po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo dla uczestników rekolekcji. Bardzo się cieszę, że ta inicjatywa ks. Pawła znalazła tak wielu chętnych do przeżycia tych rekolekcji.
 11. Zachęcamy do lektury kolejnego tygodnika katolickiego GOŚĆ NIEDZIELNY
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące utrzymanie kościoła i za ofiary na utrzymanie porządku na cmentarzu składane bądź w kancelarii bądź bezpośrednio na konto bankowe naszej parafii.