PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 XXV  Niedziela Zwykła

18 września 2022

  1. Dzisiaj przypada uroczystość św. Stanisława Kostki – pochodzącego z naszej diecezji Patrona naszej Ojczyzny oraz dzieci i młodzieży. Polecajmy młode pokolenie Polaków jego szczególnej opiece.
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 16.00 odbędzie się poświęcenie dzieci z klas „0” i przedszkoli oraz ich przyborów przedszkolnych. 
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci klas III, które w maju pragną przystąpić do I Komunii św. Za tydzień na takie spotkanie po Mszy św. o 16.00 zapraszamy rodziców dzieci klas IV, przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. 
  4. We wtorek i środę odbędzie się organizowana przez Akcję Katolicką pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Zapraszamy uczestników na Mszę św. o godz. 7.00 rano. Wyjazd sprzed kościoła po Mszy św.
  5. W niedzielę za tydzień zapraszamy młodzież klas II szkół ponadpodstawowych na pierwsze spotkanie przed planowanym w przyszłym roku bierzmowaniem. Spotkanie rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele.
  6. W roku 2023 w Lizbonie w Portugalii odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy młodzież do udziału w tym wydarzeniu. Warunkiem zorganizowanego wyjazdu wraz z dofinansowaniem z naszej diecezji jest uczestnictwo w całorocznej formacji przygotowującej do wyjazdu. Więcej informacji i zapisy u ks. Mateusza.
  7. W czwartek 29 września planujemy rozpocząć drugą serię kursu ewangelizacyjnego Zapraszamy na 9 kolejnych spotkań zwłaszcza osoby poszukujące Pana Boga i bliższej z Nim relacji. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 12.00 oraz po spotkaniu dla rodziców klas IV i podczas Mszy św. o 18.00 będziemy mogli wysłuchać świadectwa uczestników I serii kursu ALPHA, który odbył się już w naszej parafii na wiosnę. 
  8. W zakrystii do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. Obecnie trwają prace związane z modernizacją przyłącza energetycznego umieszczonego w wieży kościelnej.