PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 XXIV  Niedziela Zwykła

17 września 2023

  1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 16.00 odbędzie się poświęcenie dzieci z klas „I” Szkoły Podstawowej. Za tydzień na poświęcenie zapraszamy dzieci z przyborami przedszkolnymi z klas „O” i przedszkoli znajdujących się na terenie naszej parafii.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci klas III, które w maju pragną przystąpić do I Komunii św. Za tydzień na takie spotkanie po Mszy św. o 16.00 zapraszamy rodziców dzieci klas IV, przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
  3. W niedzielę za tydzień zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 młodzież klas II szkół ponadpodstawowych. Po Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie przed planowanym w przyszłym roku bierzmowaniem.
  4. We wtorek i środę odbędzie się organizowana przez Akcję Katolicką pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Zapraszamy uczestników na Mszę św. o godz. 7.00 rano. Wyjazd sprzed kościoła po Mszy św.
  5. Wyjazd pielgrzymów do sanktuarium w Medjugorie odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 03:00 rano z placu przed kościołem w Dobrzyniu. Należ zabrać ważny paszport lub dowód osobisty. Pozostała do zapłaty kwota 280 euro będzie zebrana w autokarze w dniu wyjazdu.
  6. Zapraszamy Parafian do podjęcia indywidualnych rekolekcji ODDANIE 33, które przygotowują do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Rekolekcje są inne niż te, które znamy z kościoła. Przeprowadza się je samemu w domu z pomocą specjalnego podręcznika lub strony internetowej oddanie33.pl. Do 15 października u naszych Pań Zelatorek KŻR będą zapisy na książkę (jej koszt to 35 zł), w której jest dokładny przebieg modlitw i rozważań na każdy z 33 dni rekolekcji. Rekolekcje ODDANIE 33 przygotowują do całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Rekolekcje rozpoczniemy w naszej parafii 5 listopada i zakończymy 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Do udziału w tych wyjątkowych rekolekcjach można zapisać się u Pań Zelatorek KŻR lub u ks. Pawła.
  7. W zakrystii do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone m.in. na utrzymanie i działalność Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.