PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 XXIV  Niedziela Zwykła

11 września 2022

  1. Dzisiaj o godz. 05.30 grupa 34 pielgrzymów rowerowych wraz z ks. Michałem wyruszyła na pielgrzymkę rowerową do sanktuarium Matki Bożej w Żurominie.
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 16.00 w kościele odbędzie się poświęcenie uczniów klas I Szkoły Podstawowej i ich przyborów szkolnych. Za tydzień w niedzielę na te same godziny zapraszamy wszystkich przedszkolaków i dzieci z klas „0” również na poświęcenie dzieci i przyborów przedszkolnych.
  3. We wtorek 13 września od 7.30 do 18.00 trwać będzie w naszym kościele całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Intencją modlitwy będzie m.in. prośba o pokój w Ukrainie, Polsce i na całym świecie i pokój w naszych sercach, wzajemne przebaczenie i zgodę.
  4. W sobotę za tydzień odbędzie się diecezjalna pielgrzymka dzieci i młodzieży do Rostkowa, gdzie urodził się św. Stanisław Kostka. Autokar z dziećmi z naszej parafii wyjedzie o godz. 6.30, zaś z młodzieżą o 12.00 sprzed kościoła.
  5. W niedzielę za tydzień 18 września po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci, które w maju chciałyby przystąpić do I Komunii św. Bardzo prosimy rodziców każdego dziecka o obecność.
  6. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 odbywać się będą spotkania dla kandydatów do bierzmowania. Przypomnę, że ten sakrament mogą przyjąć uczniowie klas II jakiejkolwiek szkoły ponadpodstawowej. Warunkiem dopuszczenia kandydata jest udział w katechezie szkolnej w klasie I i II szkoły średniej i obecność na spotkaniach w kościele. Młodzież, która pragnie w tym roku szkolnym przyjąć bierzmowanie zapraszamy na pierwsze spotkanie w niedzielę 25 września po Mszy św. o godz. 18.00. Spotkanie odbędzie się w kościele.
  7. W zakrystii do nabycia jest jak zawsze nowy numer tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. W mijającym tygodniu przez trzy dni trwały konieczne prace związane z przeglądem, naprawami i strojeniem naszych organów. Koszt tych prac wyniósł 4500 zł.