PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 XXIII  Niedziela Zwykła

10 września 2023

  1. Dzisiaj o godz. 05.30 grupa 30 pielgrzymów rowerowych wraz z ks. Damianem wyruszyła na pielgrzymkę rowerową do sanktuarium Matki Bożej w Żurominie.
  2. W poniedziałek 11 września o godz. 18.30 w auli domu parafialnego odbędzie się spotkanie wszystkich naszych zelatorów. Zapraszamy.
  3. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 16.00 w kościele odbędzie się poświęcenie uczniów klas I Szkoły Podstawowej i ich przyborów szkolnych. Będziemy prosić Pana Boga o błogosławieństwo dla uczniów klas I.
  4. W środę 13 września od 7.30 do 18.00 trwać będzie w naszym kościele całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Intencją modlitwy będzie m.in. prośba o żywą wiarę, zgodę dla Polaków w życiu społecznym i o powołania do kapłaństwa i zakonu.
  5. Wraz z nowym rokiem szkolnym zapraszamy rodziców dzieci z klas III i IV na spotkania formacyjne przed uroczystościami komunijnymi. Spotkania będą odbywać się po Mszy św. o godz. 16.00. W każdą III niedzielę miesiąca dla klas III a w IV niedzielę miesiąca dla klas IV. Za tydzień prosimy o obecność rodziców każdego dziecka z klasy III.
  6. Uroczystości komunijne odbędą się w roku 2024 w dwóch grupach: 12 i 19 maja. Natomiast uroczystości komunijne w roku 2025 zaplanowane są na niedziele 11 i 18 maja 2025 r.
  7. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 odbywać się będą spotkania dla kandydatów do bierzmowania. Przypomnę, że ten sakrament mogą przyjąć uczniowie klas II jakiejkolwiek szkoły ponadpodstawowej. Warunkiem dopuszczenia kandydata jest udział w katechezie szkolnej w klasie I i II szkoły średniej i obecność na spotkaniach formacyjnych. Młodzież, która pragnie w tym roku szkolnym przyjąć bierzmowanie już od dzisiaj może wziąć z zakrystii deklaracje do wypełnienia i zapraszamy na pierwsze spotkanie w niedzielę 24 września po Mszy św. o godz. 18.00. Spotkanie odbędzie się w kościele.
  8. W sobotę za tydzień odbędzie się diecezjalna pielgrzymka dzieci i młodzieży do Rostkowa, gdzie urodził się św. Stanisław Kostka. Autokar z dziećmi z naszej parafii wyjedzie o godz. 6.30, zaś z młodzieżą o 12.00 sprzed kościoła.
  9. W zakrystii do nabycia jest jak zawsze nowy numer tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY, który dziś obchodzi 100. rocznicę powstania.
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na utrzymanie parafii.