PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 XXIII  Niedziela Zwykła

04 września 2022

 1. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca, po sumie adoracja eucharystyczna i procesja wokół kościoła.
 2. Wraz z nowym Rokiem Szkolnym rozpoczynamy katechezy i spotkania organizacyjne dla rodziców dzieci klas komunijnych. Spotkania przed I Komunią św. dla rodziców dzieci klas III będą się odbywać się w III niedziele miesiąca, zawsze po Mszy św. o godz. 16.00., zaś dla rodziców dzieci klas IV w IV niedziele miesiąca, również po Mszy św. o godz. 16.00 Na pierwsze z tych spotkań zapraszamy rodziców dzieci klas III dnia 18 września. Obydwie uroczystości komunijne odbędą się w roku 2023 w dwóch grupach: 21 i 28 maja. Natomiast uroczystości komunijne w roku 2024 zaplanowane są na niedziele 12 i 19 maja 2024 r.
 3. W niedzielę za tydzień, 11 września podczas Mszy św. o 10.30 i o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie uczniów klas I Szkoły Podstawowej i ich przyborów szkolnych. Zapraszamy serdecznie wszystkich pierwszaków z plecakami i tornistrami szkolnymi na to poświęcenie, które jest prośbą skierowaną do Pana Boga o błogosławieństwo dla dzieci rozpoczynające naukę w szkole.
 4. We wtorek w kościele o godz. 00 różaniec w intencji o trzeźwość w rodzinach naszej parafii.
 5. W środę 07 września na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich członków KŻR na Mszę św. w intencji o Boże błogosławieństwo i za zmarłych członków KŻR. Od godz. 17.30 wspólny różaniec. Po Mszy św. będzie można wysłuchać katechezy dla dorosłych, które w I środy miesiąca będzie wygłaszał ks. Tomasz – opiekun KŻR.
 6. ks. Michał organizuje 11 września pielgrzymkę rowerową do sanktuarium Matki Bożej w Żurominie. Chętni do pielgrzymowania na rowerach mogą jeszcze zapisywać się u ks. Michała do czwartku 08 września włącznie. W czwartek w auli domu parafialnego o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla wszystkich uczestników tej pielgrzymki. Bardzo prosimy o obowiązkową obecność.
 7. Ksiądz Michał – nowy opiekun naszej scholi parafialnej spotka się w tym tygodniu ze wszystkimi członkami grupy Drwęckie Echo Boga w sali muzycznej domu parafialnego. Natomiast jako również nowy opiekun LSO ks. Michał zaprasza wszystkich ministrantów i lektorów na pierwsze powakacyjne spotkanie w kościele w piątek na godz. 18.00. Po Mszy św. planowany jest mecz piłki nożnej w hali sportowej.
 8. W niedzielę za tydzień, 11 września o godz. 14.00 w auli domu parafialnego rozpocznie się ostatnia w tym roku seria Spotkań dla Zapraszamy pary narzeczeńskie.
 9. Wkrótce uroczystość ku czci Patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. Jak co roku, w sobotę 17 września organizujemy dekanalny wyjazd dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa, gdzie urodził się św. Stanisław Kostka. Chętni ze Szkoły Podstawowej mogą zapisywać się u nauczycieli religii – pań katechetek, zaś młodzież u księży wikariuszy. Koszt przejazdu autokarem i okolicznościowej pamiątki wynosi 15 zł.
 10. W zakrystii do nabycia jest jak zawsze nowy numer Gościa Niedzielnego.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne.