PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 XXII  Niedziela Zwykła

03 września 2023

 1. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca, po sumie adoracja eucharystyczna i procesja wokół kościoła.
 2. Od dzisiaj ponownie w niedziele odprawiana jest Msza św. o godz. 16.00
 3. Jutro, w poniedziałek 04 września rozpoczynamy nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Zapraszamy do kościoła na godz. 8:30 na Mszę św. w intencji uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wychowawców. Wraz z nowym Rokiem Szkolnym rozpoczynamy katechezy i spotkania organizacyjne dla rodziców dzieci klas komunijnych i spotkania dla kandydatów do bierzmowania. Więcej informacji na ten temat, a także terminy Komunii św. w roku 2025 podamy za tydzień.
 4. We wtorek 05 września przypada liturgiczne wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty. Nasz parafialny wolontariat po Mszy św. o godz. 18.00 będzie rozdawał cudowny medalik i obrazki z modlitwą do Matki Teresy z Kalkuty. Zachęcamy młodych ale też i dorosłych do wstąpienia w szeregi naszego parafialnego wolontariatu, któremu patronuje właśnie św. Matka Teresa.
 5. We wtorek w kościele o godz.17:00 różaniec w intencji o trzeźwość w rodzinach naszej parafii.
 6. W środę 06 września na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich członków KŻR na Mszę św. w intencji o Boże błogosławieństwo i za zmarłych członków KŻR. Od godz. 17:30 wspólny różaniec.
 7. W czwartek nasza piłkarska reprezentacja Polski gra mecz eliminacyjny z drużyną z Wysp Owczych. Ks. Damian organizuje i zaprasza do parafialnej „strefy kibica”. W auli domu parafialnego na dużym ekranie będzie można wspólnie ten mecz obejrzeć. Zapraszamy ministrantów, scholę parafialną z rodzicami, pielgrzymów rowerowych. Początek o godz. 20.30.
 8. Za tydzień w niedzielę o godz. 14.00 w auli domu parafialnego rozpocznie się ostatnia w tym roku seria Spotkań dla Narzeczonych. Zapraszamy pary narzeczeńskie.
 9. Damian organizuje w niedzielę 10 września pielgrzymkę rowerową do sanktuarium Matki Bożej w Żurominie. Trasa wynosi 62 km, powrót autokarem. Zapraszamy też nowych kandydatów do pielgrzymowania na rowerach. Chętnych prosimy o szybki kontakt z ks. Damianem. Spotkanie organizacyjne dla wyruszających do Żuromina odbędzie się w sobotę 09 września o godz. 19.00 w auli domu parafialnego. Zapraszamy.
 10. Wkrótce uroczystość ku czci Patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. Jak co roku, w sobotę 16 września organizujemy dekanalny wyjazd dzieci i młodzieży do Rostkowa, gdzie urodził się św. Stanisław Kostka. Chętni ze Szkoły Podstawowej mogą zapisywać się u nauczycieli religii – pań katechetek, zaś młodzież u księży wikariuszy. Koszt przejazdu autokarem i okolicznościowej pamiątki wynosi 15 zł.
 11. W zakrystii do nabycia jest jak zawsze nowy numer Gościa Niedzielnego.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na utrzymanie parafii.