PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   XVIII Niedziela Zwykła

31 lipca 2022 r.

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla pielgrzymów grupy Brązowej Płockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, natomiast w auli domu parafialnego, także o godz. 19.00 spotkanie Pielgrzymów Rowerowych wyruszających do Częstochowy. Ks. Tomasz Kaszanek informuje, że jest jeszcze 15 wolnych miejsc w autokarze, którym można wyjechać na powitanie Pielgrzymki Płockiej wchodzącej na Jasną Górę.
  2. Jutro 01 sierpnia o 19.45 przychodzi na nocleg do naszej parafii Piesza Pielgrzymka z Elbląga. Prosimy o gościnne przyjęcie pątników. Po Mszach św. można jeszcze w zakrystii zgłaszać adresy rodzin, które mogłyby wziąć pielgrzymów na nocleg. Zapisało się jedynie 10 rodzin.
  3. We wtorek od godz. 17.00 w kościele będzie odmawiany różaniec w intencji o trzeźwość w rodzinach naszej parafii.
  4. W środę 03 sierpnia o godz. 18.00 Msza św. w intencji o Boże błogosławieństwo dla członków KŻR i za zmarłych członków KŻR. \wspólny różaniec będzie odmawiany po Mszy św. o 18.00.
  5. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca – spowiedź od godz. 15.00, o 16.00 Msza św., a po niej adoracja w ciszy. Chorych z listy pierwszopiątkowej 2 księży będzie odwiedzać od godz. 8.00 rano. 06 sierpnia, w I Sobotę Miesiąca po Mszy św. o 7.00 rano nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. 
  6. W sobotę 06 sierpnia obchodzić będziemy nasz doroczny Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. O godz. 18.00 będzie już odprawiana Msza św. niedzielna. Suma odpustowa z udziałem zaproszonych księży i możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym parafialnym święcie. Po sumie o godz. 12.00 procesja wokół kościoła, zapraszamy Asystę Procesyjną, dziewczynki sypiące kwiatami, służbę liturgiczną.
  7. 06 sierpnia wyruszy z Płocka XLI Piesza Pielgrzymka Na Jasną Górę pod hasłem „Powróćmy na Eucharystię”. Przewodnikiem naszej Grupy Brązowej będzie ks. Tomasz Gerek. Można jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę pieszą, a także na listę pielgrzymów duchowych, którzy codzienną modlitwą na apelu o 30 będą wspierać wędrujących pielgrzymów. Pierwszy apel w sobotę 06 sierpnia.
  8. Proboszcz z Golubia prosi o przekazanie zaproszenia na koncert utworów maryjnych, który odbędzie się w kościele w Golubiu w sobotę 06 sierpnia o godz. 18.45. Solistką koncertu będzie Karolina Zielińska z Akademii Muzycznej w Gdańsku.
  9. W zakrystii jest jak zwykle nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na utrzymanie parafii.