PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   XVII  Niedziela Zwykła

24 lipca 2022 r.

 

  1. W imieniu Wolontariatu Młodzieżowego dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wzięli udział w kiermaszu ciast i konfitur. Kwota, która została zebrana to 4506,96 zł. Zostanie ona przekazana na specjalistyczny remont łazienki chorego Szymona. Bóg zapłać.
  2. W związku z liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących - dziś po każdej Mszy świętej poświęcamy auta i użytkowników dróg. Przy tej okazji – dziękując Bogu za szczęśliwie przejechane kilometry – składamy ofiary na organizację MIVA POLSKA, która przekazuje środki transportu tak bardzo potrzebne w pracy naszych misjonarzy.
  3. Od poniedziałku, ks. Tomasz Kaszanek – opiekun Pielgrzymów Rowerowych przyjmuje zapisy na wyjazd autokarowy do Częstochowy dla osób, które wyruszą z parkingu przed naszym kościołem o północy 13 sierpnia i rano wraz z pielgrzymami diecezji płockiej wejdą przed cudowny obraz Czarnej Madonny. Natomiast w niedzielę za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 18.00, w auli domu parafialnego odbędzie się obowiązkowe spotkanie organizacyjne dla Pielgrzymów Rowerowych wyruszających na Jasną Górę.
  4. W poniedziałek 01 sierpnia przybędzie też do naszej parafii na nocleg Piesza Pielgrzymka z Elbląga na Jasną Górę. W zakrystii po Mszach św. można zgłaszać jeszcze adresy rodzin, które zechciałyby przyjąć ich na nocleg.
  5. 06 sierpnia wyruszy ”41. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę” pod hasłem POWRÓĆMY NA EUCHARYSTIĘ. W kancelarii parafialnej można zapisywać się na pielgrzymkę. W tym roku można też wcześniej zapisać się na listę pielgrzymów duchowych, którzy codzienną modlitwą na apelu jasnogórskim o godz. 20.30 będą wspierać pątników pieszych i rowerowych.
  6. W zakrystii kościoła możemy nabyć wakacyjny numer tygodnika Gość Niedzielny.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na utrzymanie naszej parafii oraz za ofiary dla misjonarzy składane podczas poświęcenia pojazdów.