PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   XVI Niedziela Zwykła

17 lipca 2022 r.

 

  1. Dzisiaj, młodzież z Dekanalnego Centrum Wolontariatu ŚDM w Dobrzyniu  n/ Drwęcą - wraz z przyjaciółmi Szymona Zygmunta, (który dwa lata temu uległ wypadkowi komunikacyjnemu) serdecznie zapraszają po każdej Mszy świętej do auli domu parafialnego na kiermasz ciast i konfitur. Zebrane fundusze posłużą na specjalistyczne przystosowanie łazienki i mieszkań do potrzeb chorego Szymona.
  2. Tomasz Kaszanek – opiekun grupy pielgrzymów rowerowych informuje, że dziś po Mszy o godzinie 18.00 zostanie ostatecznie zamknięta lista uczestników niedzielnego spływu kajakowego, a także Mszy polowej sprawowanej na kajakach (przy relikwiach św. Jana Pawła II) i biesiady przy grillu w pobliżu Rybaczówki. Osoby wcześniej zapisane, które nie uregulowały składki i nie podały numeru pesel (koniecznego do ubezpieczenia spływu) zostaną wykreślone.
  3. W sobotę wieczorem i w niedzielę 24 lipca - w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, po zakończeniu każdej Eucharystii odbędzie się poświęcenie pojazdów oraz modlitwa za wszystkich kierowców i użytkowników dróg. Pojazdy będziemy poświęcać przy bramie głównej kościoła. Prosimy, aby tam powoli i bezkolizyjnie podjeżdżać. Będziemy też mieli możliwość by - w podziękowaniu za szczęśliwie przejechane przez nas kilometry - złożyć ofiarę na organizację MIVA POLSKA, fundującą środki transportu dla misjonarzy.
  4. W niedzielę 31 lipca - po Mszy świętej o godzinie 18.00 - w auli domu parafialnego odbędzie się OBOWIĄZKOWE SPOTKANIE ORGANIZACYJNE dla Pielgrzymów Rowerowych wyruszających wkrótce na Pielgrzymkę Rowerową do Częstochowy.
  5. 06 sierpnia wyruszy ”41. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę” pod hasłem POWRÓĆMY NA EUCHARYSTIĘ. W kancelarii parafialnej można zapisywać się na pielgrzymkę. W tym roku można też wcześniej zapisać się na listę pielgrzymów duchowych, którzy codzienną modlitwą na apelu jasnogórskim o 20.30 będą wspierać wędrujących pątników.
  6. 01 sierpnia przybędzie też do naszej parafii na nocleg Piesza Pielgrzymka z Elbląga na Jasną Górę. W zakrystii po Mszach św. można zgłaszać adresy rodzin, które zechciałyby przyjąć ich na nocleg.
  7. W zakrystii, jak zwykle czeka na nas nowy numer tygodnika Gość Niedzielny. 
  8. Cieszymy się, że wiele osób przebywających podczas wakacji na terenie naszej parafii korzysta z posługi sakramentalnej w konfesjonale i uczestniczy w codziennej Eucharystii.
    Składamy również staropolskie „Bóg zapłać!” - za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne.