PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU   n / Drwęcą  

XV  Niedziela Zwykła

 10  lipca  2022 r.

 

  1. W środę 13 lipca od godziny 7:30 do godziny 17:00 trwać będzie Jerycho Różańcowe.  Zapraszamy naszych parafian i gości wypoczywających na naszym terenie do wspólnej modlitwy różańcowej. Będziemy błagać Chrystusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie o upragniony pokój na Ukrainie i w całym świecie, o nowego biskupa dla diecezji płockiej, o rozeznanie wyboru drogi życiowej dla tegorocznych maturzystów i o dobrą pogodę dla rolników.
  2. W dalszym ciągu trwają zapisy na „VIII Pielgrzymkę Rowerową z naszej parafii do Częstochowy”. Tomasz Kaszanek, opiekun grupy pątników rowerowych informuje, że na chwilę obecną zapisało się 27 pątników, a lista uczestników zostanie zamknięta 29 lipca.
  3. Dekanalne Centrum Wolontariatu ŚDM w Dobrzyniu n/ Drwęcą - wraz z przyjaciółmi Szymona Zygmunta serdecznie zaprasza na kiermasz ciast i konfitur, który odbędzie się w najbliższą sobotę wieczorem i w niedzielę 17 lipca w auli domu parafialnego. Zbierają oni fundusze na specjalistyczne przystosowanie łazienki dla potrzeb 23-letniego Szymona, który dwa lata temu został poważnie poszkodowany w wypadku samochodowym i obecnie jest osobą niepełnosprawną.
  4. 01 sierpnia jak co roku przybędzie do naszej parafii Piesza Pielgrzymka z Elbląga na Jasną Górę. Pielgrzymi bardzo proszą o przyjęcie ich na jeden nocleg do swych domów. Chętni do przyjęcia pielgrzymów mogą zapisywać się w zakrystii po Mszach świętych lub w biurze parafialnym.
  5. W niedzielę 24 lipca od godziny 9.00 odbędzie się spływ kajakowy po Drwęcy organizowany przez parafialną grupę Pielgrzymów Rowerowych. Po zakończeniu spływu – przy relikwiach św. Jana Pawła II - zostanie odprawiona Niedzielna Eucharystia na kajakach. Po zakończeniu uczty duchowej rozpocznie się biesiada przy grillu. Więcej szczegółów dotyczących zapisów, dokładnej trasy oraz składki za udział w tym spływie kajakowym znajdziemy w internecie na Facebooku Pielgrzymki Rowerowej naszej parafii, a także u ks. Tomasza Kaszanka.
  6. Informacja dla wspólnoty Kół Żywego Różańca: w środę o godzinie 18.00 w dniu pogrzebu Zelatorki śp. Krystyny Hawrylewicz - zostanie w naszym kościele odprawiona Msza święta o spokój jej duszy, a następnie odmówiony zostanie Różaniec.
  7. Dziś w parafii Trąbin nastąpi uroczysty Ingres nowego proboszcza. Ks. Grzegorz Adamiak zajmie miejsce ks. Andrzeja Bytnera, który został mianowany proboszczem w Ciechanowie. W niedzielę na tydzień (17 lipca) w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej .
  8. W czasie wakacyjnego odpoczynku zachęcamy do lektury nowego numeru tygodnika Gość Niedzielny, który możemy nabyć w zakrystii kościoła.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące rachunki i utrzymanie naszej parafii.