PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   XIX Niedziela Zwykła

07 sierpnia 2022 r.

  1. Pragnę bardzo gorąco podziękować wszystkim osobom i rodzinom, które 1 sierpnia przyjęły na nocleg pielgrzymów z Elbląga na Jasną Górę. Niech Pan Bóg wynagrodzi wasze otwarte serca wszelkimi potrzebnymi łaskami.
  2. Dziś, w I Niedzielę Miesiąca po sumie adoracja eucharystyczna i procesja wokół kościoła.
  3. Wczoraj z katedry płockiej wyruszyła 41. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę. W grupie brązowej wędruje ks. Tomasz Gerek i  pątnicy z naszej parafii. Natomiast we wtorek 09 sierpnia po raz ósmy wyrusza do Częstochowy nasza parafialna Pielgrzymka Rowerowa. Grupa pielgrzymów rowerowych liczy około 40 osób, przewodnikiem i opiekunem duchowym jest ksiądz Tomasz Kaszanek. Wszystkich pielgrzymów  będziemy wspierać naszą modlitwą, dlatego serdecznie zapraszamy od dzisiaj do 14 sierpnia codziennie na Apel modlitewny w kościele o godz. 20.30.
  4. Od wtorku 9 sierpnia do 15 sierpnia w naszej parafii trwać będzie 7 – dniowe całodobowe Jerycho domowe. Uczestnicy tej formy modlitwy przez jedną wybraną godzinę w ciągu doby będą na zmianę nieustannie modlić się w różnych ważnych intencjach. 
  5. W czwartek 11 sierpnia od godz. 7.30 do 17.30 w naszym kościele trwać będzie Jerycho Różańcowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Intencją modlitwy będzie błaganie o pokój w Ukrainie i na całym świecie oraz o powrót chrześcijan na niedzielną Mszę św.
  6. W zakrystii jest jak zwykle nowy numer tygodnika Gość  Niedzielny.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.