PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU   n / Drwęcą  

XIV  Niedziela Zwykła

 03  lipca  2022 r.

 

  1. Dziś przypada I Niedziela Miesiąca. Po sumie odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  2. We wtorek po Mszy świętej o 18.00 w kościele odmawiany będzie różaniec w intencji o trzeźwość w naszych rodzinach.
  3. W środę 06 lipca na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca. Eucharystia będzie sprawowana z prośbą o Boże błogosławieństwo dla całej wspólnoty różańcowej, a także w intencji zmarłych z KŻR. Wspólny różaniec - będzie odmawiany po zakończeniu Mszy świętej wieczorn
  4. Tomasz Kaszanek, opiekun grupy pątników rowerowych informuje, że na tegoroczną Pielgrzymkę Rowerową z Dobrzynia nad Drwęcą na Jasną Górę zapisało się do tej pory 21 osób. Każdy z uczestników wyprawy zobowiązany jest do pilnego uregulowania zaliczki wysokości 200 zł i odebrania przygotowanego już Regulaminu Pielgrzymkowego. Pątnicy Rowerowi i ich rodziny zapraszają także chętnych na Spływ Kajakowy po Drwęcy, który odbędzie się w niedzielę 24 lipca i będzie połączony z Mszą św. na kajakach i biesiadą przy grillu.    
  5. 01 sierpnia około godziny 19.30 - przybędzie do naszej parafii „XXX Piesza Pielgrzymka z Elbląga na Jasną Górę”. Pielgrzymi bardzo proszą o przyjęcie ich na jeden nocleg do swych domów. Chętni do przyjęcia pielgrzymów mogą zapisywać się w zakrystii po Mszach świętych lub w biurze parafialnym.
  6. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy ponownie Kanonika Henryka Zagórowicza – emerytowanego proboszcza parafii Ruże. Na co dzień pełni on posługę Kapelana Sióstr Zmartwychwstanek w Mocarzewie koło Sannik, a obecnie spędza w naszych stronach swój urlop i pomaga nam w pracy duszpasterskiej. Dziękujemy mu serdecznie za kapłańską dyspozycyjność.
  7. W czasie wakacyjnego odpoczynku zachęcamy do lektury nowego numeru tygodnika Gość Niedzielny, który możemy nabyć w zakrystii kościoła.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące rachunki  i utrzymanie naszej parafii.