PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU   n / Drwęcą  

XIII  Niedziela Zwykła

 30  czerwca  2024 r.

  1. We wtorek po Mszy świętej o 18.00 w kościele odmawiany będzie różaniec w intencji o trzeźwość w rodzinach naszej parafii.
  2. W środę 03 lipca na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca. Eucharystia będzie sprawowana z prośbą o Boże błogosławieństwo dla całej wspólnoty różańcowej, a także w intencji zmarłych z KŻR. Wspólny różaniec - będzie odmawiany po zakończeniu Mszy świętej wieczornej.
  3. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 15.00, o 16.00 Msza św. a po niej adoracja w ciszy do godz. 18.00. Chorych z listy pierwszopiątkowej będzie odwiedzać 2 księży od godz. 8.00 rano. W I Sobotę Miesiąca po Mszy św. o 7.00 adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Boże10
  4. Za tydzień przypada I Niedziela Miesiąca. Po sumie odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, zaśpiewamy błagalne suplikacje prosząc o deszcz i weźmiemy udział w procesji eucharystycznej wokół kościoła.
  5. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w X Pielgrzymce Rowerowej z Dobrzynia na Jasną Górę, która odbędzie się od 10 do 14 sierpnia br. Zapisy i informacje w zakrystii po Mszach św., kancelarii parafialnej i u ks. Damiana.
  6. 01 sierpnia około godziny 19.30 - przybędzie do naszej parafii XXXI Piesza Pielgrzymka z Elbląga na Jasną Górę. Pielgrzymi idący pod hasłem; „Obdarz nas pokojem” bardzo proszą o przyjęcie ich na jeden nocleg do swych domów. Chętni do przyjęcia pielgrzymów mogą zapisywać się w zakrystii po Mszach świętych lub w biurze parafialnym.
  7. Od 16 do 24 lipca trwać będzie w naszej parafii akcja zbierania zużytych elektrośmieci. Uzyskane z tego środki finansowe są przeznaczane na cele misyjne, np. budowę studni w Afryce i pomoc na misjach w Amazonii. Dziękuję władzom naszego miasta i dyrekcji Zespołu Szkół Miejskich za pomoc we wspólnym przygotowaniu tej akcji. W podanych dniach w godzinach od 8.00 do 16.00 będzie można składać elektrośmieci do kontenera przy szkole przy ulicy Żeromskiego.
  8. W czasie wakacyjnego odpoczynku zachęcamy do lektury nowego numeru tygodnika Gość Niedzielny, który możemy nabyć w zakrystii kościoła.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące rachunki i utrzymanie naszej parafii.