PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU   n / Drwęcą  

XII  Niedziela Zwykła

19 czerwca 2022 r.

  1. Trwa Oktawa uroczystości Bożego Ciała. Codziennie do czwartku włącznie po Mszy św. wieczorowej procesja wokół kościoła. W czwartek na zakończenie Oktawy zapraszamy na poświęcenie wianków, kwiatów i ziół.
  2. W najbliższy piątek, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, odbędzie się zakończenie Roku Szkolnego. W piątek na godz. 8.00 zapraszamy uczniów wszystkich szkół, nauczycieli i rodziców na Mszę św. dziękczynną za wszelkie Boże dary, katechezę, I Komunię św., Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych, bierzmowanie, które przeżyliśmy w kończącym się Roku Szkolnym. Wszystkim dzieciom, młodzieży, katechetom, nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkół życzymy dobrego wypoczynku. Zachęcamy też dzieci i młodzież do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. o godz. 18.00, aby z Panem Bogiem w sercach przeżyć zbliżające się wakacje.
  3. Od najbliższej niedzieli przez całe wakacje nie będzie odprawiana w niedzielę Msza św. o godz. 16.00. Msza św. o tej godzinie powróci do niedzielnego porządku od 04 września bieżącego roku.
  4. Dziś pragnę oficjalnie i uroczyście podziękować naszym Księżom Wikariuszom za pracę duszpasterską w naszej parafii. Ks. Jarosław Korniak, ks. Tomasz Kaszanek i ks. Tomasz Gerek od 24 sierpnia będą pracować w parafiach w Przasnyszu, Karniewie i Płocku. Dziękuję wszystkim księżom za gorliwą pracę w Zespole Szkół nr 3 i Zespole Szkół nr 2, za pracę z grupami parafialnymi, dyżury w kancelarii parafialnej, w szpitalu, konfesjonale i wszelką posługę duszpasterską. Dziękuję, że wszyscy mogliśmy tworzyć zgrany zespół i wspólnie pracować dla dobra naszych Parafian. Życzę wszystkim Księżom, aby praca w nowych parafiach wsparta błogosławieństwem Jezusa Dobrego Pasterza przynosiła wiele dobrych owoców i pomnażała Chwałę Bożą !
  5. W zakrystii jak zawsze do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny, jest też wakacyjny numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na utrzymanie parafii.