PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   VII Niedziela Zwykła

03 lutego 2023 r.

 

1. Dzisiaj w auli domu parafialnego trwa karnawałowy kiermasz pączków i ciast prowadzony przez nasz parafialny wolontariat. Zapraszamy po Mszach św.

2. Dzisiaj o 14.00 w domu parafialnym rozpoczyna się pierwsza seria Spotkań dla Narzeczonych

3. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje nas ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zwracajmy też szczególną uwagę na zachowanie postu, abstynencję i powstrzymanie się od rozrywek we wszystkie dni Wielkiego Postu.

4.W czasie Wielkiego Postu odprawiane będą nabożeństwa pokutne. Już w piątek w tym tygodniu zapraszamy na pierwszą Drogę Krzyżową. Dla dzieci Droga Krzyżowa będzie o godz. 16.00, dla dorosłych o 17.15, dla młodzieży i wszystkich chętnych o godz. 19.00. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 odprawiane będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

5.Dzisiaj po Mszy św. o 16.00 spotkanie dla rodziców dzieci klas III przed I Komunią św.

6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy rodziców dzieci klas IV na spotkanie przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.

7. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca po Mszy św. o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

8. W zakrystii jak zawsze dostępny jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny oraz nowy miesięcznik Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

9.Bóg zapłać za ofiary sprzed tygodnia dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Przekazaliśmy zebraną kwotę 6340 zł. Bóg zapłać także za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty.