PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

VII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

21 maja 2023 r.

 

  1. Dzisiaj dzieci z klas III A, B i C przeżywają o 11.45 uroczystość  I Komunii Św., zaś dzieci z klas IV A, B, C o godz. 8.45 Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych na Biały Tydzień od poniedziałku do czwartku włącznie na Mszę św. i nabożeństwo majowe o godz. 18.00. Pamiątkowe zdjęcia klas III będą wykonane w poniedziałek, zaś klas IV we wtorek po Mszy św. Zdjęcia indywidualne klas IV można będzie wykonać w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00.
  2. W tym tygodniu trwać będą próby dla drugiej grupy klas III – w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19.00 oraz we wtorek i czwartek dla klas IV, także o godz. 19.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin z klas III w sobotę o godz. 9.00, zaś dla klas IV o godz. 10.00. Za tydzień w niedzielę o 8.45 i 11.45 uroczystości komunijne dla tych grup dzieci.
  3. W sobotę 27 maja o godz. 12.00 w Elgiszewie odbędzie się Piknik Charytatywny z licznymi atrakcjami. Szczegóły umieszczone są na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  4. W sobotę 03 czerwca organizujemy wyjazd autokarem na ogólnopolskie spotkanie młodzieżowe i czuwanie modlitewne na Polach Lednickich. Gorąco zachęcamy młodzież i wszystkich chętnych do udziału w tegorocznej Zapisy u ks. Mateusza i w zakrystii po Mszach św.
  5. W niedzielę 04 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 12.00 młodzież klas II szkół ponadpodstawowych przyjmie sakrament bierzmowania. Sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Biskup Mirosław Milewski.
  6. W niedzielę 18 czerwca po Mszy św. o godz. 7.00 rano wyruszy z naszej parafii Pielgrzymka Rowerowa do Górska – miejsca pobicia i uprowadzenia Błog. Ks. Jerzego Popiełuszki. Trasa wynosi około 60 km. Powrót do Dobrzynia a Zapisy na tę pielgrzymkę u Ks. Michała, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  7. Zapowiedzi: Agnieszka Malinowska, pochodząca z naszej parafii i Szymon Arkadiusz Sobotka z parafii w Górznie – związani cywilnie, zapowiedź pierwsza.
  8. W zakrystii dostępny jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  9. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, przypominamy o kończącym się Okresie Wielkanocnym, w którym mamy obowiązek przystąpić do Sakramentu Pokuty i Komunii Św.
  10. Bóg zapłać za ofiary na tacę na utrzymanie parafii.