PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   VI Niedziela Zwykła

11 lutego 2024 r.

 

  1. Rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Wszystkim, także nauczycielom i pracownikom szkół życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
  2. Dzisiaj w auli domu parafialnego trwa karnawałowy kiermasz pączków i ciast prowadzony przez nasz parafialny wolontariat. Chcemy wspomóc materialnie 16-miesięczne, chore dziecko. Zapraszamy do auli po Mszach św.
  3. We wtorek 13 lutego od godz. 7.30 do 18.00 w naszym kościele trwać będzie Jerycho Różańcowe. Będziemy modlić się o pokój na Ukrainie i w Polsce, o zdolność do przebaczania, wiarę i jedność w narodzie.
  4. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje nas ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zwracajmy też szczególną uwagę na zachowanie postu, abstynencję i powstrzymanie się od rozrywek we wszystkie dni Wielkiego Postu.
  5. W czasie Wielkiego Postu odprawiane będą nabożeństwa pokutne. Już w piątek w tym tygodniu zapraszamy na pierwszą Drogę Krzyżową. Dla dzieci Droga Krzyżowa będzie o godz. 16.00, dla dorosłych o 17.15. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 odprawiane będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  6. Z racji na ferie zimowe w lutym nie będzie spotkań dla rodziców dzieci klas III i IV przed uroczystościami komunijnymi.
  7. W Wielkim Poście w rodzinach członków Kół Żywego Różańca będą peregrynowały relikwie św. Jana Pawła II. W kruchcie wywieszona jest lista z datami i nazwiskami osób, które przyjmą relikwie w swoim domu.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową z naszej parafii do Medjugorie (sanktuarium maryjne w Bośni i Hercegowinie) w dniach 25 maja – 2 czerwca. Jest jeszcze 20 wolnych miejsc. Informacje są na plakatach, na facebooku i stronie internetowej parafii. Zapisy u ks. Pawła.
  9. W zakrystii jak zawsze dostępny jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na ogrzewanie naszego kościoła.