PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

VI Niedziela Wielkanocna

09 maja 2021 r.

 

  1. W czwartek 13 maja przypada kolejna rocznica pierwszych objawień Matki Bożej w Fatimie i rocznica zamachu na Papieża św. Jana Pawła II w Rzymie. Tego dnia w naszym kościele od godz. 7.30 trwać będzie Jerycho Różańcowe – całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o oddalenie pandemii, o nowe i święte powołania kapłańskie, za młodzież i za Ojczyznę. Zapraszamy do kościoła na modlitwę i adorację.
  2. W sobotę 15 maja w naszym kościele o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich mieszkańców naszego miasta z okazji 70. rocznicy połączenia Golubia i Dobrzynia w jeden organizm miejski. Zapraszamy do udziału. 
  3. W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcone zostaną książeczki do nabożeństwa dla dzieci, które już za dwa tygodnie przystąpią do I Komunii św. W tym roku każda klasa przeżyje tę uroczystość na oddzielnej Mszy św. w niedzielę 23 i 30 maja, zaś Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych odbędzie się również dla każdej klasy IV oddzielnie na Mszach św. w soboty 22 i 29 maja.
  4. W zakrystii do nabycia jest już Gość Niedzielny poszerzony o część dotyczącą życia i wydarzeń w naszej płockiej diecezji.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące wydatki  parafialne. Wkrótce, po Bożym Ciele, rozpoczniemy budowę parkanu od ulicy Nowej i wymianę ostatniego fragmentu starego parkanu przy kościele.