PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   V  Niedziela Zwykła

05 lutego 2023 r.

  1. Wczoraj zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Dziękujemy za otwarte drzwi, serdeczne przyjęcie, za podzielenie się swymi problemami i codziennym życiem. Dziękujemy za złożone ofiary na kolędę i na fundusz parafialny. Według prawa kościelnego 10 procent z całej zebranej kwoty przekazane zostaje na cele ogólnodiecezjalne, podobna część została podzielona dla czterech księży na tzw. „trzynastkę”, a pozostała kwota w całości znajduje się na rachunku naszej parafii. Celem głównym w tym roku jest rozpoczęcie prac związanych z renowacją polichromii ścian naszego kościoła. Będę prosił Radę Miasta Golubia Dobrzynia, aby zgodzili się na przesłanie złożonego przez naszą parafię wniosku o dofinansowanie ze środków rządowych zagwarantowanych w projekcie Polski Ład na ratowanie zabytków. Mam nadzieję, że samorząd miejski nie odmówi. Jeśli ktoś chciałby, aby kolęda odbyła się w terminie dodatkowym, to prosimy o zgłoszenie adresu w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej. Ten termin dodatkowy to sobota 11 lutego od godz. 10.00.
  2. Po zakończonej wizycie duszpasterskiej kancelaria parafialna jest już czynna wg stałego porządku rano i po południu.
  3. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca, po sumie adoracja eucharystyczna.
  4. W sobotę za tydzień, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzić będziemy ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowy Dzień Chorego. Tego dnia w Powiatowym Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym odprawimy Mszę św. w intencji chorych przebywających w tym Ośrodku, w szpitalu i cierpiących w domach. Tego też dnia w kościele o 17.15 będziemy modlić się za chorych odmawiając różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  5. W niedzielę 19 lutego o godz. 14.00 w auli domu parafialnego rozpoczyna się pierwsza seria Spotkań dla Narzeczonych. Zapraszamy.
  6. W zakrystii do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na utrzymanie instytucji diecezjalnych. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca ofiary przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.