PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   V Niedziela Wielkiego Postu

21 marca 2021 r.

  1. Dziś V Niedziela Wlk. Postu i początek rekolekcji wielkopostnych. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę w naszym kościele będą odprawione przyjęte wcześniej intencje Mszy św. o godz. 7.00, 10.30, 16.00 i 18.00 i 19.30. Prosimy, by ze względu na epidemię na Mszach św. było obecnych maksymalnie 20 osób z uwzględnieniem pierwszeństwa dla rodzin zamawiających intencję mszalną. Dzieci i młodzież będą uczestniczyć zdalnie w rekolekcjach  transmitowanych przez TVP 3.
  2. Podczas rekolekcji będzie możliwość przystąpienie do sakramentów spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Od poniedziałku do środy spowiedź będzie trwać od godz. 8.00 do 12.00 oraz od 15.30 do 20.00. Prosimy, aby korzystać z tej możliwości nawet pomiędzy Mszami św. Po spowiedzi, Komunii św. i chwili modlitwy wychodźmy z kościoła, aby zrobić miejsce dl innych czekających przed kościołem osób. Pamiętajmy, że w kościele może jednocześnie przebywać 20 osób i nieraz trzeba będzie poczekać na wyjście jednej osoby, aby mógł wejść ktoś następny.
  3. W przypadkach koniecznych prosimy korzystać z darów duchowych Kościoła jakimi są żal doskonały, Komunia św. duchowa i odpusty udzielone przez Penitencjarię Apostolską. Prosimy, aby zapoznawać się z potrzebnymi tekstami modlitw zamieszczonymi na stronie głównej www.katarzynadobrzyn.pl. Prosimy, aby w miarę możliwości przekazywać wydrukowane teksty tych modlitw osobom starszym lub mniej sprawnym w posługiwaniu się Internetem.
  4. Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Palmową. Prawdopodobnie, tak jak w roku ubiegłym nie będzie poświęcenia palm ani procesji z palmami wokół kościoła. Szczegółowe instrukcje dotyczące liturgii Wielkiego Tygodnia otrzymamy od Biskupa Płockiego w piątek przed Niedzielą Palmową.
  5. Dzisiaj i za tydzień młodzież z Wolontariatu rozprowadza w kościele własnoręcznie wykonane palemki na Niedziele Palmową. Jest tez możliwość nabycia własnoręcznie wykonanych wypieków ciast domowych. Zebrane ofiary młodzież przeznacza dla chorego dziecka.
  6. W zakrystii jak zawsze dostępny jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na utrzymanie parafii. Ofiary z Niedzieli Palmowej przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego.