PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

V Niedziela Wielkanocna

02 maja 2021 r.

 

  1. Dziś I Niedziela Miesiąca. Po sumie odprawimy adorację Najświętszego Sakramentu.
  2. Jutro obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz Święto Państwowe -  rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Módlmy się gorąco za naszą Ojczyznę i o opiekę Matki Bożej Królowej Polski. Z racji pandemii nie będzie uroczystej Mszy św. na Placu Tysiąclecia przy pomniku Matki Bożej. Msze św. tylko w kościele o godz. 7.00, 10.00, 12.00 za Ojczyznę, 16.00, 18.00.
  3. We wtorek rozpoczną się tegoroczne egzaminy maturalne. Zapraszamy abiturientów szkół średnich z Golubia Dobrzynia i okolic oraz ich rodziny na specjalną Mszę św. przed maturą jutro, 03 maja o godz. 19.30. w intencji o pomyślne zdanie matury, dobry wybór drogi życiowej i z prośbą do Matki Najświętszej o opiekę w dorosłym życiu. Przed Mszą św. zachęcamy młodzież do spowiedzi św. Na zakończenie każdy maturzysta otrzyma błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i będzie mógł wziąć pamiątkowy różaniec.
  4. We wtorek w kościele od godz. 17.00 różaniec w intencji o trzeźwość w rodzinach naszej parafii.
  5. 04 maja przypada wspomnienie liturgiczne ku czci św. Floriana, Patrona strażaków. Z tej okazji pragniemy życzyć Strażakom tak z PSP jak i z OSP wielu łask Bożych i opieki nad nimi Bożej Opatrzności. Jednocześnie jest to okazja, by gorąco podziękować wszystkim strażakom za ich ofiarną służbę i okazywaną społeczeństwu wieloraką pomoc.
  6. W środę o godz. 18.00 Msza św. w intencjach członków KŻR. Od godz. 17.30 wspólny różaniec w intencji o ustanie pandemii.
  7. W I Czwartek Miesiąca o godz. 18.00 Msza św. przygotowana przez Akcję Katolicką w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  8. W tym tygodniu I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 15.00 o 16.00 Msza św. dla dzieci. Chorych z listy pierwszopiątkowej będziemy odwiedzać od godzin porannych.
  9. W zakrystii do nabycia nowy numer tygodnika Gość Niedzielny. 
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne.