PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / Drwęcą

          Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

19 maja 2024 r.

  1. Dzisiaj druga grupa dzieci klas IV o godz. 8.45 przeżywa Uroczyste Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych, zaś druga grupa dzieci klas III, o godz. 11.45 Uroczystość I Komunii Św.
  2. Od jutra do czwartku włącznie trwać będzie w naszym kościele „Biały Tydzień”. Zapraszamy na godz. 18.00 dzieci komunijne z klas III i IV w strojach komunijnych na Mszę św. i nabożeństwo majowe. W poniedziałek będą poświęcone i rozdane obrazki komunijne klasom III i będzie możliwość wykonania zdjęć poszczególnych klas. Zdjęcia grupowe klas IV będą wykonane w wtorek. Zdjęcia indywidualne będzie można wykonywać w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00.
  3. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom i kwiaciarni Pani Joanny Jabłońskiej za pięknie udekorowany kościół na uroczystości komunijne. Dziękuję Paniom Katechetkom za włożoną pracę w przygotowanie dzieci, dziękuję naszej scholi i grupie muzycznej za piękną oprawę wokalną, Panu Kościelnemu i Panu Organiście.  Bóg zapłać ! Dziękuję też za dary ołtarza od dzieci komunijnych – komplet ornatów i stuł kapłańskich do naszego kościoła oraz naczynie do wody święconej od rodziców dzieci klas IV.
  4. Dzisiaj cały Kościół obchodzi Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, jutro zaś, w II Dzień Zielonych Świąt czcimy Maryję, Matkę Kościoła. Jutro Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Za tydzień, w Niedzielę Trójcy Świętej kończy się czas spowiedzi wielkanocnej.
  5. Wczoraj odbył się Diecezjalny Turniej Piłki Nożnej Służby Liturgicznej Diecezji Płockiej. Z radością informuję, że nasza parafia wystawiła dwie drużyny – w kategorii ministranci młodsi i lektorzy starsi. Młodsza drużyna zajęła III miejsce w grupie a lektorzy starsi zdobyli tytuł wicemistrza diecezji ! Ogromne gratulacje i podziękowanie dla naszych ministrantów, lektorów i ks. Damiana – opiekuna LSO.
  6. Nadal trwają zapisy na pielgrzymkę rowerową do Obór. Zapisy do 23 maja u ks. Damiana. Przy zapisie podaje się PESEL do ubezpieczenia. Koszt 50 zł.
  7. Za tydzień w niedzielę 26 maja o godz. 18.00 ostatnie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i spotkanie kwalifikujące w auli domu parafialnego. Obecność obowiązkowa.
  8. Zachęcam do nabywania tygodnika katolickiego GOŚĆ NIEDZIELNY.
  9. Dziękuję wszystkim  parafianom i gościom komunijnym  za dzisiejsze ofiary na tacę na utrzymanie naszego kościoła.