PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

26 maja 2024 r.

 

  1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Matki. Uświadamiamy sobie świętość macierzyństwa, przez które Syn Boży Jezus Chrystus stał się człowiekiem. Wszystkim matkom życzymy doświadczenia miłości ich dzieci. Módlmy się też za te matki, które już odeszły z tego świata o nagrodę wieczną dla nich w niebie.
  2. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 9.00, około 12.30 tuż po zakończeniu procesji i 18.00. Będzie też odprawiana Msza św. o godz. 7.00 w kaplicy w szpitalu. W tym roku procesja rozpocznie się w Golubiu. W tamtejszym kościele najpierw będzie Msza św. o godz. 10.30, a następnie wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Zapraszamy serdecznie już do kościoła w Golubiu Asystę Procesyjną, służbę liturgiczną, dziewczynki sypiące kwiatami, wszystkie dzieci klas III w strojach komunijnych, i wszystkich Parafian.  Po Bożym Ciele Oktawa i codzienna procesja wokół naszego kościoła po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszam serdecznie Asystę na wszystkie dni Oktawy, która zakończy się w czwartek 6 czerwca poświęceniem wianków i kwiatów.
  3. W tym tygodniu, w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 17.30 zapraszamy na próbę do kościoła dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatami w dziecięcej asyście procesyjnej.
  4. Za tydzień w niedzielę 02 czerwca podczas Mszy św. o godz. 12.00 Biskup Płocki Szymon Stułkowski udzieli sakramentu bierzmowania 100-osobowej grupie naszej młodzieży. Spowiedź dla bierzmowanych i ich świadków w tygodniu od 27 maja do 01 czerwca oprócz Bożego Ciała. Prosimy kandydatów o przyniesienie na spowiedź indeksów, które zostawiane będą przy bocznym ołtarzu. Sakrament spowiedzi jest warunkiem koniecznym ważnego przyjęcia bierzmowania. Próby przed bierzmowaniem w poniedziałek, wtorek i środę oraz w sobotę o godz. 19.00. W niedzielę 02 czerwca prosimy o przyjście do kościoła młodzieży ze świadkami o 11.30. Po Mszy św. Festyn Rodzinny i wspólny grill z Księdzem Biskupem.
  5. Z okazji Dnia Dziecka i święta parafialnego jakim jest bierzmowanie nasz Parafialny Wolontariat, Pielgrzymi Rowerowi, Schola parafialna i członkowie innych grup zapraszają za tydzień dzieci, rodziców, młodzież i dorosłych na Festyn Rodzinny. Będzie to festyn charytatywny dla ciężko chorego dziecka – 9-letniej Nadii Graczkowskiej z Wilczewa.
    Dziecko jest podopieczną Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Dziewczynka jest po dwóch przeszczepach szpiku kostnego. Aby był skuteczny potrzeba terapii potrzeba 10 podań komórek macierzystych, których koszt wynosi ponad 145 tys. zł. Dlatego organizujemy kiermasz podczas którego będą sprzedawane ciasta, książki, zabawki, napoje, gofry, wata cukrowa. Będzie też grill z pieczoną kiełbaską, występy grupy muzycznej na scenie przy kościele oraz licytacja: złotego serduszka od Cyrankowski Jubiler, vouchera na witaminowy botoks włosów od Zakładu Fryzjerskiego Anny Cieszyńskiej z Radomina, vouchera na basen w Karbówku, roweru trekkingowego firmy Kross od Banku Spółdzielczego w Golubiu. Kiermasz czynny będzie od rana, grill z kiełbaską po Mszy św. o 10.30 a licytacje rozpoczną się tuż po Mszy św. z bierzmowaniem czyli około 13.30. Serdecznie zapraszamy !
  6. W zakrystii jak co tydzień jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne