PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

  Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia

01 stycznia 2023 r.

  1. Wczoraj w godzinach rannych zmarł emerytowany Papież Benedykt XVI Józef Ratzinger. Był jednym z najwybitniejszych teologów w całej historii Kościoła. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.
  2. Dzisiejsza niedziela w oktawie Uroczystości Narodzenia Pańskiego jest jednocześnie Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Powierzmy Maryi Matce siebie i losy świata na cały rozpoczynający się rok 2023.
  3. We wtorek w kościele od godz. 17.30 odmawiany będzie różaniec w intencji o trzeźwość w rodzinach naszej parafii.
  4. W środę 04 stycznia na godz. 18.00 zapraszamy do kościoła wszystkich członków KŻR na Mszę św. w intencji o Boże błogosławieństwo dla członków Żywego Różańca i za zmarłych członków KŻR. Zelatorom udzielone zostanie indywidualne błogosławieństwo. Zapraszamy.
  5. 06 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego. Ze względu na liturgiczną rangę tej Uroczystości nie obchodzi się tego dnia I Piątku Miesiąca. Nie będziemy też odwiedzać chorych z listy pierwszopiątkowej. Podczas każdej Mszy św. będziemy poświęcać kadzidło i kredę. Wonne kadzidło jest biblijnym symbolem modlitw zanoszonych do Pana Boga, a kredą oznaczamy drzwi naszych domów na znak, że tu mieszka rodzina chrześcijańska. Będzie można wziąć z kościoła poświęconą kredę i kadzidło składając dobrowolna ofiarę. W piątek 06 stycznia odbędzie się w naszym mieście po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Początek o godz. 14.00 przy budynku Magistratu na Placu Tysiąclecia, zakończenie przy żywej szopce na Rynku w Golubiu. Serdecznie zapraszamy całe rodziny z dziećmi do wzięcia udziału w tym barwnym korowodzie. Tego dnia Kościół modli się szczególnie za misjonarzy, a ofiary składane na tacę są przeznaczone na działalność misyjną Kościoła.
  6. Trwa wizyta duszpasterska. Kancelaria parafialna podczas trwania całej kolędy czynna jest tylko rano od 8.00 do 9.00, codziennie oprócz poniedziałków.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz za ofiary składane na fundusz parafialny i na kolędę. W bieżącym roku planowane jest przygotowanie dokumentacji konserwatorskiej i rozpoczęcie renowacji i malowania polichromii pionowych ścian kościoła i prezbiterium.

 

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

 

Poniedziałek 02 stycznia:

- ul. Szosa Rypińska i ul. Strumykowa  – 2 księży od 15.00

- ul. Os. Panorama Dolna, ul. Piaskowa i Panorama Górna  – 2 księży

        od 15.00

 

Wtorek 03 stycznia:

- ul. Mjra Sucharskiego – 1 ksiądz od 15.00

- ul. Wojska Polskiego według numeracji domów  – 2 księży od 15.00

- ul. Obrońców Warszawy – 1 ksiądz od 15.00

 

Środa 04 stycznia:

- ul. Dziewanowskiego – 1 ksiądz od 15.00

- ul. Boh. Westerplatte, Boh. Września i Hubala – 1 ksiądz od 15.00

- ul. ul. Nowa domy jednorodzinne i Stary Rynek – 1 ksiądz od 15.00

- ul. Szkolna, domy jednorodzinne obie strony – 1 ksiądz od 15.00

 

Czwartek 05 stycznia:

- ul. Piękna i Mazowiecka – 1 ksiądz od 15.00

- ul. Gagarina – 1 ksiądz od 15.00

- ul. Polna  – 1 ksiądz od 15.00

- ul. Bohaterów Kosmosu  – 1 ksiądz od 15.00

 

Sobota 07 stycznia:

- ul. Piłsudskiego obydwie strony domy i bloki – 2 księży od 9.00

- ul. Sokołowska i Trakt Sokołowski – 1 ksiądz od 9.00