PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

Niedziela Palmowa

28  marca 2021 r.

 

  1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Od dzisiaj prosimy o ścisłe przestrzeganie limitu 15 osób przebywających jednocześnie w kościele oddalonych w dystansie 2 m od siebie. Osoby biorące udział w nabożeństwach przed kościołem również muszą zachować dystans 2 m.   W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę przeżywać będziemy Triduum Paschalne. Ponieważ z racji zagrożenia dla zdrowia i życia nie będziemy mogli modlić się w kościele, to tym bardziej niech domy naszej parafii staną się prawdziwymi domami modlitwy rodzinnej! Zachęcamy do przeczytania każdego dnia Wielkiego Tygodnia teksów czytań liturgicznych. Znajdziemy je łatwo na stronie parafialnej. Zapraszamy też do duchowej łączności z liturgią sprawowaną w naszym kościele przez podawane codziennie linki do nabożeństw w poszczególne dni Wielkiego Tygodnia.
  2. W Wielki Czwartek obchodzimy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Początek o godz. 18.00. Adoracja dla maksymalnie 15 osób jednocześnie do godz. 20.00.
  3. W Wielki Piątek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa transmitowana jak zwykle z kościoła. O godz. 18.00 Liturgia Adoracji Krzyża Św. Nie będziemy całować Krzyża lecz oddamy mu cześć przez uklęknięcie lub głęboki skłon. Ofiary składane w Wielki Piątek są jak zawsze przeznaczone dla chrześcijan w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie. Po Adoracji Krzyża rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Czuwanie przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. Od godz. 20.00 będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. Cały czas obowiązuje bezwzględnie limit 15 osób obecnych równocześnie w kościele i dystans 2 m !
  4. W Wielką Sobotę od godz. 9.00 będzie tradycyjne poświęcenie pokarmów. Odbywać się ono będzie wyłącznie na zewnątrz kościoła wzdłuż chodnika wokół całego  kościoła. Przyniesione do poświęcenia pokarmy w koszyczkach trzymać będziemy w ręku, a kapłan co pół godziny  będzie błogosławił pokarmy. Wigilia Paschalna rozpocznie się w kościele o godz. 18.00. Od godz. 10.00 będzie możliwość adoracji Grobu Pańskiego. Starajmy się wymieniać w kościele co kwadrans, aby dać możliwość wejścia innym 15 osobom. Biorąc udział w transmisji przez stronę parafialną starajmy się szczególnie świadomie, wraz z domownikami  odnowić nasze Przyrzeczenia Chrzcielne. W tym roku w Wlk. Sobotę nie będzie czuwania do Rezurekcji lecz do godz. 22.00.
  5. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy Mszą św. rezurekcyjną o godz. 6.00 rano. Przed kościołem stajemy w dystansie 2 m zaś w procesji wokół kościoła udział weźmie tylko skromna Asysta liturgiczna. Pozostałe Msze św. od godz. 9.00 będą odprawione wg porządku niedzielnego. Zapraszamy do udziału w transmisji Mszy św. w intencji Parafian o godz. 12.00.
  6. Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu: we wtorek i środę o stałej porze, zaś w Wielki Czwartek i Wielki Piątek tylko  rano od 8.00 do 9.00. W Wielką Sobotę kancelaria nie będzie czynna.
  7. Uroczyste śniadanie wielkanocne rozpoczynamy od błogosławieństwa stołu.  Prosimy, aby wydrukować w tym celu modlitwę  obrzędu znajdującą się na stronie głównej naszej parafii.
  8. Dzisiaj przed każdą Mszą św. młodzież z wolontariatu rozprowadza palemki do poświęcenia,  ozdoby wielkanocne i ciasto domowego wypieku.
  9. Zapowiedzi.
  10. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na kwiaty do Grobu Pańskiego.