PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   V Niedziela Wielkiego Postu

19 marca 2023 r.

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klas III przed I Komunią Św. Za tydzień zapraszamy na spotkanie po Mszy św. o 16.00 rodziców dzieci klas IV.
  2. W najbliższy piątek, 24 marca odbędzie się w naszym mieście Droga Krzyżowa od kościoła w Dobrzyniu do kościoła w Golubiu. Początek zaraz po Mszy św. o godz. 18.00, czyli około 18.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z obydwu parafii miasta, harcerzy, pracowników samorządów, grup duszpasterskich i służb mundurowych. Przedstawiciele poszczególnych grup będą czytać rozważania i nieść krzyż. Prosimy naszą Policję o zabezpieczenie przejścia uczestników drogi krzyżowej przez ulicę Piłsudskiego na tzw. Stary Most. Tego dnia nie będzie odprawiana Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00 i dorosłych o 17.15 lecz jedna wspólna o 18.30. Zapraszamy do licznego udziału w tym wielkopostnym wyznaniu wiary.
  3. W zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej można zapisywać osoby chore i starsze do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Chorych odwiedzimy z sakramentami św. w sobotę 01 kwietnia, czyli po naszych rekolekcjach od godzin porannych.
  4. Członkowie naszego Wolontariatu w ramach akcji CARITAS POLSKA rozprowadzają po Mszach św. „baranki paschalne” do koszyczka i na stół wielkanocny. Baranki są wykonane z białej czekolady, cena 1 sztuki wynosi 10 zł. Kupując je tworzymy fundusz na pomoc rodzinom ukraińskim przeżywającym dramat wojny.
  5. Od niedzieli za tydzień do  środy włącznie trwać będą w naszym   kościele rekolekcje  wielkopostne dla dorosłych i młodzieży z ZS nr 2.  Prowadzić je   będzie   O. Mariusz Więckiewicz, redemptorysta pracujący obecnie w Gliwicach. Program rekolekcji będzie umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej,  wydrukowany na kartkach i umieszczony w tablicach ogłoszeń jak najlepiej  zaplanować udział w rekolekcjach.
  6. Dnia 23 marca tj. w czwartek o godz. 18.00 w auli domu parafialnego rozpocznie się kolejna edycja kursu ewangelizacyjnego ALPHA mającego na celu pogłębienie wiary. Dzisiaj po Mszy św. członkowie wspólnoty będą rozdawali zaproszenia. Zapraszamy zainteresowanych.
  7. W zakrystii jak co tydzień jest do nabycia nowy numer tygodnika Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne.