PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

IV Niedziela Wielkanocna

25 kwietnia 2021 r.

 

  1. Dzisiejsza niedziela, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza jest dniem szczególnej modlitwy za powołanych do służby kapłańskiej i rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Prośmy też za wszystkie siostry zakonne, kleryków, zakonników,  którzy jako lekarze, pielęgniarki i wolontariusze opiekują się chorymi zwłaszcza w domach opieki społecznej i w szpitalach.
  2. 26 kwietnia od północy do 02 maja podejmujemy w naszej parafii siedmiodobową nieustanną modlitwę – tzw. „Jerycho Domowe”. Uczestnicy będą się modlić wg podanych wcześniej intencji oraz o ustanie pandemii.
  3. W piątek 30 kwietnia o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie wolontariatu młodzieżowego z naszej parafii. Zapraszamy też nowe osoby, które chciałyby włączyć się w różnorodną pomoc charytatywną świadczoną potrzebującym, chorym dzieciom i starszym. 
  4. Wkrótce rozpoczną się tegoroczne egzaminy maturalne. Zapraszamy abiturientów szkół średnich z Golubia Dobrzynia i okolic oraz ich rodziny na specjalną Mszę św. przed maturą w poniedziałek 03 maja o godz. 19.30. w intencji o pomyślne zdanie matury, dobry wybór drogi życiowej i z prośbą do Matki Najświętszej o opiekę w dorosłym życiu.
  5. Dzisiaj dzień swoich imienin obchodzi nasz wikariusz – ks. Jarosław. Życzymy ks. Jarkowi wszelkiego Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, zdrowia i obfitości Bożych łask w pracy duszpasterskiej.
  6. W zakrystii do nabycia nowy numer tygodnika Gość Niedzielny i miesięcznika Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne i za ofiary przekazywane bezpośrednio na rachunek parafii w banku PKO BP w Golubiu-Dobrzyniu.