PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   II Niedziela Wielkiego Postu

05 marca 2023 r.

  1. Dzisiejsza niedziela, zwana Niedzielą Ad Gentes, jest w całym Kościele Powszechnym dniem modlitw za misjonarzy i dzieło misyjne Kościoła. Po Mszach św. do skarbonek przed kościołami zbierane są ofiary na prowadzenie działalności misyjnej.
  2. We wtorek w kościele od 17.30 będzie odmawiany Różaniec w intencji o trzeźwość w rodzinach naszej parafii.
  3. W tym tygodniu od środy do piątku trwać będą w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla uczniów z Zespołu Szkół Miejskich im. Orła Białego oraz ZS nr 3. Na rekolekcje te zapraszamy też dzieci z przedszkoli położonych na terenie naszej parafii. W czasie rekolekcji w obydwu szkołach odbywać się będą zajęcia o tematyce religijnej przygotowane przez nauczycieli religii, a w kościele nabożeństwa dla poszczególnych grup wiekowych. I tak, dzieci z klas O, I, II oraz uczniów z ZS nr 3 zapraszamy do kościoła na godz. 8.00, klasy III,  IV i V na godz. 9.30, klasy VI,  VII i VIII oraz Liceum Plastyczne na godz. 11.00. Prosimy rodziców o przyprowadzenie dzieci z klas O, I i II na godz. 8.00 rano do kościoła. Pozostali uczniowie przyjdą do kościoła pod opieką nauczycieli. Dzieci z przedszkoli zapraszamy na dowolnie wybraną godzinę. Spowiedź dla uczestników rekolekcji odbędzie się tylko w czwartek, od godz. 15.00 do 16.00. W czasie rekolekcji dla dzieci kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu.
  4. 13 marca w kinie naszego Domu Kultury o godz. 15.30 wyświetlany będzie film fabularny p.t. „Opiekun” o niezwykłych ingerencjach św. Józefa w życie mężczyzn. Gorąco zachęcamy do obejrzenia tego filmu.
  5. W zakrystii jak zawsze jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na bieżące utrzymanie parafii oraz za ofiary, które złożymy przed kościołem dla misjonarzy. Za tydzień, w II niedzielę miesiąca ofiary na tacę przeznaczymy na ogrzewanie naszego kościoła.