PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

II Niedziela Wielkanocna

11 kwietnia 2021 r.

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Ustanowienia tego Święta domagał się Pan Jezus podczas objawień św. Siostrze Faustynie w Płocku. O godz. 15.00 w naszym kościele przed wystawionym Najświętszym Sakramentem modlić się będziemy śpiewając Koronkę do Bożego Miłosierdzia i prosząc o te łaski, które Pan Jezus związał w wyjątkowy sposób z tym Świętem. Dzisiaj z naszego kościoła będzie transmisja internetowa Mszy św. o godz. 00 oraz uroczystej Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Zachęcamy też do modlitwy w łączności z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku lub krakowskich Łagiewnikach.
 2. Święto Miłosierdzia Bożego rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia i jest patronalnym świętem CARITAS – kościelnej organizacji, która na ogromną skalę przychodzi z pomocą osobom potrzebującym wsparcia na co dzień i w chwilach klęsk żywiołowych. Dzisiejsze ofiary na tacę Kościół przeznacza właśnie dla CARITAS na jej działalność. 
 3. „Dnia 22 lutego 2019 roku Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. 14 kwietnia 966 roku jest niezwykle ważną datą w historii naszej Ojczyzny i Kościoła w Polsce. Zgodnie z tradycją odbył się wówczas, w Wielką Sobotę, chrzest władcy Polan. «I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijańskiego życia. Narodziła się dla świata, wychodząc z epoki przedhistorycznej i wkraczając na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło naszą polską tożsamość» (A. Duda, Przemówienie Prezydenta RR, wygłoszone w 1050. rocznicę  Chrztu Polski w Poznaniu, 15.04.2016 r.).

  Zgodnie z zachętą Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego, jest rzeczą niezwykle istotną, aby pamięć o tak ważnym dla Kościoła i narodu wydarzeniu była kultywowana rokrocznie, tak, by zapadła głęboko w sercach wszystkich Polaków, zwłaszcza najmłodszych pokoleń. Pamiętajmy o tym ważnym dniu, wypadającym w tym roku w najbliższą środę. Wywieśmy, jeśli to możliwe, w Święto 14 kwietnia, flagę państwową i watykańską.

  Więcej informacji na temat Święta Chrztu Polski można znaleźć na stronie internetowej www.swietochrztu.pl .”

  Płock, dnia 9 kwietnia 2021 r.

   

  † Mirosław Milewski

  Wikariusz Generalny

 4. We wtorek 13 kwietnia w naszym kościele od godz. 7.00 do 17.30 trwać będzie Jerycho Różańcowe – całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o ustanie pandemii oraz za wszystkie Służby ratujące zdrowie i życie chorych.
 5. W zakrystii do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny. Warto przeczytać ciekawe teksty odnoszące się do Miłosierdzia Bożego. Bardzo też prosimy, aby każdy z obecnych w kościele wziął dzisiaj spod chóru bezpłatną książeczkę o objawieniach Pana Jezusa Miłosiernego. Może warto wziąć też dla kogoś, kto szczególnie potrzebuje modlitwy i postawy ufności w nieograniczone Boże Miłosierdzie.
 6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na CARITAS oraz za ofiary przekazane na kościół poprzez wpłaty na konto parafii w PKO BP w Golubiu-Dobrzyń