PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   I Niedziela Wielkiego Postu

26 lutego 2023 r.

  1. Trwa Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dzieci w każdy piątek na godz. 16.00, dorosłych w piątki na 17.15, zaś młodzież na godz. 19.00. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. W tym roku rekolekcje wielkopostne dla dzieci z Zespołu Szkół Miejskich oraz z Zespołu Szkół nr 3 odbędą się od 8 marca do 10 marca, natomiast rekolekcje dla dorosłych i dla młodzieży z Zespołu Szkół nr 2 jak zawsze od V Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 26 marca do 29 marca. Wspólna dla obydwu parafii droga krzyżowa z Dobrzynia do Golubia odbędzie się w piątek 24 marca. Zapraszamy też do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej do sanktuarium w Oborach w piątek 31 marca. Do udziału w tej drodze krzyżowej trzeba się zapisać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Uczestnicy będą ubezpieczeni, wynajęty też będzie autokar dla 60 osób, aby wrócić z Obór do Dobrzynia. Koszt wynosić będzie 20 zł od osoby.
  3. W środę 1 marca o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych i obecnych członków KŻR. Wspólny różaniec po Mszy św.
  4. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 15.00. O 16.00 Msza św. połączona z drogą krzyżową dla dzieci. Chorych z listy pierwszopiątkowej będziemy odwiedzać z Komunią Św. od godzin porannych. W I Sobotę Miesiąca po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
  5. Niedzielę za tydzień będziemy w Polsce przeżywać jako Niedzielę Misyjną „Ad Gentes”. Będziemy modlić się za misjonarzy, zaś po Mszach św. do skarbonek przed kościołami zbierać będziemy ofiary na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
  6. W zakrystii do nabycia jak zwykle nowy numer tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące rachunki parafialne.