Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji. 

Liturgia dnia Tłumaczenie strony Licznik odwiedzin 

Dane adresowe

 

Parafia

Rzymskokatolicka

pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej

w

Dobrzyniu nad Drwęcą

ul. Plac 1000-lecia 14

87-400 Golub - Dobrzyń

 DIECEZJA  PŁOCKA


 

Kontakt

tel. 566832330

e-mail: katarzynadobrzyn@wp.pl

 

Kapelan szpitala

tel. 798 926 637


  

Konto bankowe parafii 

 

PKO BP S.A. Oddział 1
w Golubiu - Dobrzyniu
nr rachunku:
53 1020 5024 0000 1802 0037 9784
Konto dla wpłat zagranicznych
KOD BIC (SWIFT)
BPKOPLPW 53 1020 5024 0000 1802 0037 9784
 

Ogłoszenia parafialne - XXV Niedziela zwykła - 24.09.2017 r.

Opublikowany 2017/09/24

PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 XXV  Niedziela Zwykła

24 września 2017

  1. Dzisiaj IV niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas IV przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. Natomiast podczas Mszy św. odbędzie się poświęcenie przyborów szkolnych i dzieci z klas „0” z oddziałów szkolnych i dzieci przedszkolnych.
  2. We wtorek o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się zebranie zelatorów KŻR. Zapraszamy zelatorów wszystkich naszych 20 kół różańcowych. 
  3. W czwartek 28 września w wielu miastach Polski i świata organizowana jest o godz. 15.00 modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej modlitwie przy figurze Matki Bożej na Placu Tysiąclecia. Modlitwę będą prowadzić Rodziny z Domowego Kościoła. W tym roku odmawiamy Koronkę w intencji: kapłanów, o pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, prosimy o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów. Modlić się też będziemy za rządzących w naszym państwie, za nasze miasto, rodziny i nas samych.
  4. W najbliższy piątek o godz. 18.30 ks. Tomasz zaprasza wszystkich ministrantów i kandydatów do służby przy ołtarzu na spotkanie organizacyjne. Po spotkaniu chętni udadzą się na rozgrywki sportowe w Zespole Szkół Miejskich nr 2. Należy wziąć ze sobą stroje sportowe na halę.
  5. Niedziela za tydzień będzie I Niedzielą Miesiąca. Po sumie adoracja i procesja wokół kościoła. Zapraszamy Asystę Procesyjną. Także za tydzień podczas Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci, zwłaszcza te, które po raz pierwszy będą uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym.
  6. Młodzież z Gimnazjum Miejskiego im. Ignacego Działyńskiego oraz Dyrekcja Miejskiego Domu Kultury zapraszają w czwartek 28 września na godz. 18.00 na spektakl muzyczny na motywach Alicji w Krainie Czarów. Jest to piękna inicjatywa mająca wesprzeć chorą na nowotwór uczennicę naszego Gimnazjum. Młodzież rozprowadza „cegiełki” i zbiera środki na sfinansowanie leczenia Moniki. Klasy mundurowe gimnazjum będą to czynić także za tydzień przed naszym kościołem. Na cegiełkach wydrukowany jest też numer konta Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” z subkontem, na które można dokonywać wpłat także przez Internet.
  7. W zakrystii jak zawsze do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  8. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę. W tym tygodniu przez trzy dni trwały prace konserwatorskie przy organach kościelnych, dokonano intonacji, strojenia i wymiany zużytych mieszków. Dzisiaj też przed kościołem zbierane są do skarbonek ofiary na powstający w Sikorzu nasz Diecezjalny Dom Seniora. W tym tygodniu planujemy też przenieść kancelarię parafialną do nowego domu parafialnego.
    W związku z tym we wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna. Od środy zapraszamy do nowego biura parafialnego wejściem przez bramę od ul. Działyńskich.

 

 

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?