PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

21 kwietnia 2019 r.

 

  1. Pragnę podziękować wszystkim instytucjom samorządowym, organizacjom, zakładom pracy i osobom indywidualnym za przekazane duszpasterzom naszej parafii życzenia wielkanocne. Jednocześnie w imieniu własnym, księży wikariuszy i pracowników parafii składamy również najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych na rozpoczynające się Święta Paschalne. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza każdego z Was Swą mocą, pokojem i radością! Życzenia świąteczne kieruje też do nas biskup płocki Piotr Libera.
  2. Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jutro jak w każdą niedzielę. Jutrzejsze ofiary na tacę są przeznaczane jak co roku na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.
  3. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Codziennie po Mszy św. wieczorowej koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy !
  4. Dziękuję za wszelkie formy włączania się w przeżycie Wielkiego Tygodnia i przygotowanie Triduum Paschalnego. Ks. Tomaszowi za przygotowanie i włączenie do grona ministrantów 6 nowych kandydatów, Księdzu Grzegorzowi i licznej grupie osób za przejście Ekstremalnej Drogi Krzyżowej  z Dobrzynia do Obór. Bardzo dziękuję za piękne dekoracje kościoła – Ciemnicy i Grobu Pańskiego. W tym roku dekoracje wykonali pielgrzymi rowerowi naszej parafii wraz z księdzem Tomaszem. Dziękuję Pani Teresie Lubieńskiej i jej kwiaciarni za wykonanie dekoracji kwiatowych, dziękuję  Straży Pożarnej, służbie liturgicznej, harcerzom i młodzieży za czuwanie przy Grobie Pańskim, dziękuję Asyście procesyjnej, dziękuję chórowi GAUDIUM i Panu Organiście za wczorajszy piękny koncert pieśni paschalnych. Bóg zapłać też za ofiary złożone w Wielki Piątek dla prześladowanych chrześcijan w Ziemi Świętej.
  5. W tym tygodniu od piątku do 02 maja trwać będzie w naszej parafii domowe Jerycho Różańcowe – siedmiodobowa modlitwa różańcowa. Każda zgłoszona osoba modli się przez jedna godzinę w wybranym przez siebie czasie. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do tej modlitwy.
  6. Za tydzień, w Święto Miłosierdzia Bożego uroczyście oddamy cześć Jezusowi Miłosiernemu, śpiewając o godz. 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego. To szczególny dzień, Pan Jezus w objawieniach św. Faustynie podkreślał, że tego dnia pragnie udzielać czcicielom Miłosierdzia Bożego wyjątkowych i szczególnych łask.
  7. W zakrystii do nabycia jest świąteczny numer tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące wydatki parafii.