PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

Zesłanie Ducha Świętego

31 maja 2020 r.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro zaś przypada Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Jutro Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.
 2. W związku ze zniesieniem limitu dotyczącego ilości osób w kościołach podczas nabożeństw, Biskup Płocki z dniem 28 maja br. odwołał dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedziele i święta nakazane. Jednocześnie Biskup Płocki utrzymuje do odwołania niniejszą dyspensę dla: osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp,) oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem. Każdy z uczestników liturgii musi jednak nadal mieć na twarzy maseczkę ochronną.
 3. Z dniem 30 maja Biskup Płocki przywraca posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. przy zachowaniu ostrożności i wskazań służb sanitarnych dotyczących zwłaszcza dezynfekcji dłoni. 
 4. Biskup Płocki podtrzymuje niezmiennie decyzję o przełożeniu uroczystości I Komunii św. i Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych na czas po wakacjach. Jednocześnie w wyjątkowych przypadkach i wyłącznie ze względu na dobro duchowe dziecka możliwe jest – po spełnieniu ściśle określonych warunków – udzielenie I Komunii św. w innym dniu tygodnia.
 5. W związku z prośbą papieża Franciszka, aby wiary nie sprowadzić do rzeczywistości wirtualnej, z dniem dzisiejszym kończymy transmisję Mszy św. za Parafian, odprawianej w niedzielę o godz. 12.00.
 6. Dnia 1 czerwca 2020 r. wchodzi w życie Dekret ogólny KEP o przeprowadzeniu rozmów kanoniczno-duszpasterskich z narzeczonymi przed zawarciem małżeństwa kościel Bardzo prosimy zwłaszcza narzeczonych, aby zapoznali się dokładnie z treścią tego Dekretu. Jest on dostępny na stronie www.plockierodziny.pl w zakładce: Narzeczeni.
 7. We wtorek w kościele od godz. 17.30 będzie odmawiany różaniec w intencji o trzeźwość w rodzinach naszej parafii.
 8. W środę na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich członków KŻR na Mszę św. w ich intencji.
 9. W tym tygodniu, w I Czwartek Miesiąca przypada Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia na Mszy św. o 18.00 będą z nami modlić się księża naszej diecezji, wyświęceni na kapłanów 15 lat temu. Wraz z Akcją Katolicką będziemy modlić się też o nowe powołania do kapłaństwa z naszej parafii.
 10. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 15.00, o 16.00 Msza św. dla dzieci. Chorych z listy pierwszopiątkowej ponownie będziemy odwiedzać od godzin porannych.
 11. Także w piątek zapraszamy na godz. 18.00 wszystkich ministrantów. Po nabożeństwie czerwcowym spotkanie formacyjno-szkoleniowe i oczekiwany mecz piłki nożnej w Hali Sportowej ZSM.
 12. W zakrystii jak zawsze do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące utrzymanie