PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

Zesłanie Ducha Świętego

09 czerwca 2019 r.

 

  1. Dzisiaj o godz. 8.45 pierwsza grupa dzieci z klas IV odnowi złożone przez ich rodziców Przyrzeczenia Chrzcielne. Za tydzień także o 8.45 Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych dla drugiej grupy dzieci z klas IV, zaś podczas Mszy św. o 11.45 odbędzie się Uroczystość Przyjęcia I Komunii ś przez dzieci z dwóch klas III.
  2. Próby uczniów przed uroczystością Odnowienia w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 19.00, zaś dla klas III przed Pierwszą Komunią św. w poniedziałek, środę i piątek także o godz. 19.00. 
  1. Do czwartku włącznie zapraszamy klasy IV na godz. 18.00 na „Biały Tydzień”. W poniedziałek i wtorek będzie możliwość wykonania wspólnej pamiątkowej fotografii. Zdjęcia będą do nabycia przy kościele w najbliższą środę po Mszy św. o godz. 18.00.
  2. W czwartek, 13. dzień miesiąca od 7.30 do 18.00 w naszym kościele trwać będzie Jerycho Różańcowe – całodzienna modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy.
  3. W sobotę  22 czerwca  2019 r. organizowana  jest parafialna pielgrzymka rowerowa z  Dobrzynia  do  Działdowa pod hasłem: „BŁOGOSŁAWIENI  BISKUPI  MĘCZĘNNICY  –  Módlcie  się  za  nami!”  Pątnicy wyruszą o godzinie 6.00 rano. Co 20 kilometrów zatrzymają się na odpoczynek i modlitwę w umówionych już parafiach. Po dotarciu na teren byłego Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego w Działdowie (KL Soldau) odśpiewają Hymn RP, pomodlą się w intencji pomordowanych, złożą kwiaty i znicze przy tablicy upamiętniającej więźniów. Następnie przejadą do Sanktuarium Błogosławionych patronów diecezji płockiej: Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Biskupa Leona Wetmańskiego, gdzie zakończą pielgrzymkę uroczystą Mszą świętą i ucałowaniem relikwii. Chętni do udziału zapisują się bezpośrednio u ks. Tomasza. Więcej informacji i dokładny plan wyprawy znajdziemy przy wyjściu z kościoła oraz na facebooku pod nazwą: „Pielgrzymka rowerowa Dobrzyń nad Drwęcą”.
  4. W zakrystii jak zawsze do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny. Jest też nowy miesięcznik Nasza Arka.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące utrzymanie