PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   XXXIV  Niedziela Zwykła

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

25 listopada 2018 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego i Uroczystość Chrystusa Króla. Ta Uroczystość jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej. Dziękuję Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej za zaangażowanie w życie parafii i wielorakie inicjatywy dla dobra wspólnego, np. za całoroczną troskę o wystrój kościoła, kwiaty na ołtarzach. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. członkowie AK zbierają dobrowolne ofiary na działalność charytatywną. Zachęcam do wsparcia tych akcji, gdyż służą dobru naszej parafii.
  2. Dziś także, w naszej parafii główny Odpust ku czci naszej Patronki – św. Katarzyny. Po Mszy św. o godz. 12.00 adoracja z Litanią do św. Katarzyny. Dziękujemy ks. Krzysztofowi Rucińskiemu – Diecezjalnemu Duszpasterzowi Młodzieży za sumę odpustową i wygłoszone kazania. Dziękujemy także kapłanom z dekanatu za obecność i posługę w konfesjonale. 
  3. Po Mszach św. do godz. 12.00, można wziąć udział w loterii fantowej w auli Domu Parafialnego, przygotowanej przez młodzież z naszego parafialnego wolontariatu. Młodzież zapewnia, że każdy zakupiony los będzie wygrany. Dochód z loterii przeznaczony na cele charytatywne. Zapraszamy !
  4. Od 02 do 08 grudnia w wielu domach w naszej parafii trwać będzie tzw. Jerycho Domowe. Osoby, które się zapisały będą modlić się w wyznaczonej przez siebie godzinie w dzień i w nocy przez 7 dni według podanych intencji odmawiając różaniec. Potrzebni są jeszcze chętni do modlitwy w porach nocnych. Dziękuję za podjęcie tej tak radykalnej formy modlitwy.
  5. W sobotę w szkole w Gałczewie odbył się dekanalny turniej piłki nożnej drużyn złożonych z ministrantów i lektorów. Nasze drużyny zajęły następujące miejsca: Szk. Podst. – I miejsce (awans do kolejnych rozgrywek), Gimnazjum – III miejsce; Szk. Średnia IV miejsce. Gratulujemy. 
  6. Dziś w trakcie Mszy św. o godz. 16.00 kandydaci do Liturgicznej Służby Ołtarza otrzymają  komże i staną  się pełnoprawnymi ministrantami. 
  7. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy Adwent i nowy Rok Liturgiczny. Będzie to już czas bezpośredniego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia.
  8. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego GOŚĆ NIEDZIELNY – z kalendarzem na 2019 r. i miesięcznika MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.
  9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i za ofiary składane dla Akcji Katolickiej na działalność charytatywną.

 

Plan roznoszenia opłatka na najbliższy tydzień

  

Poniedziałek (26.11.2018 r.)

- od godziny 15.30 - ul. Szkolna (domy jednorodzinne i bloki)

Wtorek (27.11.2018 r.)

- od godziny 15.30 - ul. Stary Rynek, Dziewanowskiego, Bohaterów  Westerplatte, Bohaterów Września, Hubala 

Czwartek (29.11.2018 r.)

- od godziny 16.45 - ul. Konopnickiej 13 

Piątek (30.11.2018 r.)

- od godziny 15.30 - ul. Piękna, Polna,  Bohaterów Kosmosu, Gagarina, Mazowiecka, Strumykowa i Sucharskiego 

Sobota (01.12.2018 r.)

- od godziny 9.00 - osiedle Leśne i ul. Lipnowska 

Niedziela (02.12.2018 r. )

- od godziny 14.30 - ul. Konopnickiej 17

- od godziny 17.00 - ul. Kościuszki 30