PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   XXXIV  Niedziela Zwykła

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

22 listopada 2020 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego i Uroczystość Chrystusa Króla. Ta Uroczystość jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej. Dziękuję Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej za zaangażowanie w życie parafii i wielorakie inicjatywy dla dobra wspólnego, za Msze św. w każdy I Czwartek Miesiąca, modlitwę o powołania kapłańskie, całoroczną troskę o wystrój kościoła, kwiaty na ołtarzach.
  2. W środę w naszej parafii główny Odpust ku czci naszej Patronki – św. Katarzyny. Msze św. będą odprawiane o takich samych godzinach, jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 12.00 adoracja z Litanią do św. Katarzyny. Ze względu na epidemię nie będzie zaproszonych księży z dekanatu.  Zachęcamy jednak do spowiedzi św. i Komunii św. by zyskać łaski Boże związane z odpustem. Prośmy naszą Patronkę, aby pomagała nam żyć w łasce uświęcającej i wypraszała potrzebne dary Boże. W dzień Odpustu planujemy transmisję internetową  Mszy św. z naszego kościoła o godz. 18.00. Podczas tej Mszy św. odbędzie się też obrzęd poświęcenia komży i przyjęcia do grona Liturgicznej Służby Ołtarza najwytrwalszego z kandydatów na ministranta.
  3. W środę, w dniu Odpustu nieczynna będzie kancelaria parafialna.
  4. Mając na uwadze niezwykłe poświęcenie i pracę w warunkach zagrażających zdrowiu i życiu naszej golubsko-dobrzyńskiej Służby Zdrowia, Pracowników Sanepidu i Służb Mundurowych od dzisiaj, dokąd będzie potrzeba,  w każdą niedzielę o g 12.00 będziemy odprawiać Mszę św. w intencji wszystkich osób zaangażowanych w ratowanie chorych zarażonych koronawirusem. Będziemy też modlić się o zdrowie dla chorych, Boże Miłosierdzie dla konających i nagrodę w niebie dla zmarłych.
  5. Przypominamy o możliwości zaopatrzenia się w opłatek wigilijny bądź u Pana Organisty po Mszach św. bądź też w kancelarii parafialnej.
  6. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy Adwent i nowy Rok Liturgiczny. Będzie to już czas bezpośredniego przygotowania się do Świąt Bożego
  7. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego GOŚĆ NIEDZIELNY oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci z płytą CD pod tytułem „Cud nad cudami”.
  8. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę na utrzymanie naszego kościoła i za ofiary składane na konto bankowe naszej parafii.