PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 XXX  Niedziela Zwykła

28 października 2018

 1. Dzisiaj, na zakończenie Tygodnia Misyjnego obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za naszą świątynię parafialną i modlimy się za jej fundatorów oraz wszystkich, którzy ten Dom Boży utrzymują i o niego się troszczą.
 2. Dzisiaj na sumie odbędzie się poświęcenie opłatków wigilijnych, które Pan Organista – Mariusz Rzepkowski, będzie roznosił po naszych domach. Pamiętajmy o dobrej tradycji składania z tej okazji dobrowolnej ofiary. Pan Organista nie pobiera żadnego dodatkowego wynagrodzenia za grę podczas Mszy św. w dni powszednie, każdą niedzielę i święta  oraz za prowadzenie naszego chóru Gaudium i scholi parafialnej. Naszymi ofiarami za opłatek możemy wyrazić także podziękowanie za jego pracę.
 3. Zakończył się już tegoroczny różaniec dla dzieci. Dziękujemy rodzicom i dziadkom za przychodzenie z dziećmi do kościoła na różaniec. Prosimy dzieci, aby za tydzień na Mszę św. o 10.30 lub 16.00 przyniosły do kościoła ułożony z karteczek obraz św. Stanisława Kostki. Dzieci, które ułożyły cały obraz otrzymają specjalne nagrody – niespodzianki.
 4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych, zaś w piątek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Dzień Zaduszny.
 5. 1 listopada Msze św. będą odprawiane według porządku:  o 7.00, 9.00,  12.00  i 18.00. Msza św. o godz. 12.00 będzie odprawiona na cmentarzu parafialnym. Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się procesja z poświęceniem grobów zarówno na cmentarzu parafialnym jak i na cmentarzu komunalnym. Procesji będzie towarzyszyć modlitwa w intencji wszystkich zmarłych pochowanych na obu cmentarzach. 01 listopada to tak zwane „święto nakazane”,  dlatego o  7.00 rano będzie też odprawiana Msza św. w kaplicy szpitalnej.
  W Święto Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli w Dzień Zaduszny, Msze św. będą odprawiane w następującym porządku: o godz. 7.00,  10.00 na cmentarzu, o  16.00 i 18.00.
  Przez cały czas można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe. Codziennie też od 01 do 08 listopada zapraszamy na Różaniec do kaplicy cmentarnej na godz. 19.00. Podczas tego Różańca również modlić się będziemy za zmarłych w codziennych wypominkach jednorazowych. Pamiętajmy o możliwości uzyskania w tych dniach odpustu zupełnego, codziennie dla jednej zmarłej osoby.
 6. W tym tygodniu I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 15.00, o 16.00   Msza  św. dla dzieci, a po niej Litania i adoracja w ciszy do godz. 18.00. Chorych z listy pierwszopiątkowej odwiedzać będziemy w domach od godzin porannych. W I Sobotę Miesiąca po Mszy św. o 7.00 rano nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
 7. W sobotę 03 listopada o godz. 18.00 przybędzie do naszej parafii obraz św. Stanisława Kostki i jego relikwie. W sobotę na godz. 18.00 zapraszamy młodzież wszystkich szkół, kandydatów do bierzmowania wraz z ich świadkami, rodziców, nauczycieli i wychowawców. W sobotę czuwanie trwać będzie do godz. 22.30. Od godz. 20.00 będzie funkcjonował tzw. konfesjonał młodych. Będziemy w ciszy i atmosferze modlitwy spowiadać ludzi młodych, którzy niejednokrotnie chcieliby dłuższej rozmowy z kapłanem – spowiednikiem. W niedzielę 04 listopada Msze św. z udziałem dzieci zwłaszcza komunijnych o godz. 10.30 i 16.00. Od godz. 13.00 do 14.00 prosimy o czuwanie KŻR, od 14.00 do 15.00 członków Akcji Katolickiej i Koła Przyjaciół Radia Maryja, od 15.00 do 15.45 Kościół Domowy. Po Mszy św. o godz. 16.00 przekażemy obraz i relikwie do parafii w Płonnem.
 8. W niedzielę za tydzień w domu parafialnym o godz. 14.00 rozpocznie się  ostatnia w tym roku seria Spotkań dla Narzeczonych. Zapraszamy pary narzeczeńskie.
 9. Zachęcam do lektury kolejnego tygodnika katolickiego GOŚĆ  NIEDZIELNY. Jest też nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące wydatki parafialne.