PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 XXX  Niedziela Zwykła

27 października 2019

 1. Dzisiaj, na zakończenie Tygodnia Misyjnego obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za naszą świątynię parafialną i modlimy się za jej fundatorów oraz wszystkich, którzy ten Dom Boży utrzymują i o niego się troszczą.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci klas IV. Zapraszamy.
 3. Wczoraj w hali sportowej w Gałczewie odbył się Dekanalny Turniej Piłki Nożnej Służby Liturgicznej. Wzięło w nim udział 6 drużyn z naszego dekanatu. Nasi ministranci zajęli II miejsce. Gratulujemy im oraz bardzo dziękujemy rodzicom naszych ministrantów za włożoną pracę w zorganizowanie turnieju. Bóg zapłać !
 4. W piątek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych, zaś w sobotę  2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Dzień Zaduszny.
 5. 1 listopada Msze św. będą odprawiane według porządku:  o 7.00, 9.00, 12.00  i 18.00. Msza św. o godz. 12.00 będzie odprawiona na cmentarzu parafialnym. Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się procesja z poświęceniem grobów zarówno na cmentarzu parafialnym jak i na cmentarzu komunalnym. Procesji będzie towarzyszyć modlitwa w intencji wszystkich zmarłych pochowanych na obu cmentarzach. 01 listopada to tak zwane „święto nakazane”,  dlatego o  7.00 rano będzie też odprawiana Msza św. w kaplicy szpitalnej.
 6. W Święto Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli w Dzień Zaduszny, Msze św. będą odprawiane w następującym porządku: o godz. 7.00, 00 na cmentarzu, o  16.00 i 18.00.
 7. Przez cały czas można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe. Codziennie też od 01 do 08 listopada zapraszamy na Różaniec do kaplicy cmentarnej na godz. 19.00. Podczas tego Różańca również modlić się będziemy za zmarłych w codziennych wypominkach jednorazowych. Pamiętajmy o możliwości uzyskania w tych dniach odpustu zupełnego, codziennie dla jednej zmarłej osoby.
 8. 01 listopada przypadłby I Piątek Miesiąca. Ze względu na przepisy liturgiczne nie obchodzi się go w święto nakazane. Chorych z listy pierwszopiątkowej odwiedzimy w domach z Komunią św. 08 listopada od godzin porannych.
 9. W sobotę 02 listopada po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
 10. W niedzielę za tydzień w domu parafialnym o godz. 14.00 rozpocznie się ostatnia w tym roku seria Spotkań dla Narzeczonych. Zapraszamy pary    narzeczeńskie.
 11. Zachęcam do lektury kolejnego tygodnika katolickiego GOŚĆ NIEDZIELNY.  W  dzisiejszym numerze Gościa jest dodatek – piękny film DVD o św. Bernardecie i objawieniach Matki Bożej w Lourdes. Jest też nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny  
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące wydatki parafialne oraz Kołom Żywego Różańca za ofiarę 2000 zł na prace parafialne.
 13. Dziś po wszystkich Mszach św. rodzice dzieci ze scholi parafialnej z Gąbina zbierają ofiary na budowane w Wilnie Hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci.  Wolontariusze wręczają ofiarodawcom własnoręcznie wykonane różańce, obrazki i ozdobne cegiełki wykonane przez artystów z Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii. Dziękujemy wszystkim gotowym wesprzeć tę akcję charytatywną.