PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 XXX  Niedziela Zwykła

25 października 2020

  1. W związku z rygorami powziętymi przez Rząd Polski w celu zahamowania pandemii koronawirusa od dzisiaj do odwołania w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 42 osoby. Prosimy, aby w pierwszej kolejności były to osoby, które zamawiały intencje mszalne na poszczególne dni i godziny Mszy świętych. Po wejściu tej liczby osób kościół będzie zamykany.
  2. Dzisiaj, na zakończenie Tygodnia Misyjnego obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za naszą świątynię parafialną i modlimy się za jej fundatorów oraz wszystkich, którzy ten Dom Boży utrzymują i o niego się troszczą.
  3. Dzisiaj młodzież z wolontariatu w auli domu parafialnego prowadzi charytatywną loterię fantową, na którą serdecznie zaprasza. Będą zachowane wszelkie rygory nakazane przez Sanepid. Do auli jednocześnie może wejść 5 osób. Wejście od strony kościoła, wyjście z auli od strony ul. Działyńskich. Konieczna jest dezynfekcja dłoni i zachowanie odstępów zaznaczonych kolorową taśmą. Młodzież oferuje fanty i ciasto domowego wypieku w pudełeczkach na wynos. Celem loterii jest zebranie środków na rehabilitację chorych osób.
  4. W niedzielę za tydzień obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych, zaś w poniedziałek  2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Dzień Zaduszny.
  5. W związku z pandemią koronawirusa Biskup Płocki wydał zarządzenie, aby nie odprawiać Mszy św. na cmentarzu. Nie będzie więc w tym roku Mszy św. ani 01 ani 02 listopada na cmentarzu. Aby umożliwić udział we Mszy św. większej ilości wiernych w niedzielę odprawimy w kościele oprócz Mszy  św. niedzielnych  dodatkowo Msze św. recytowane o godz. 8.00, 15.00  i 17.00. W Dzień Zaduszny 02 listopada Msze św. w kościele o godz. 07.00, 10.00, 16.00 i 18.00.
  6. Przez cały czas można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe. Codziennie też od 01 do 08 listopada w kościele po Mszy św. wieczorowej odmawiać będziemy Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące. Na ten różaniec można przynosić do kościoła wypominki jednorazowe aby modlić się za dusze w czyśćcu cierpiące. Kaplica na cmentarzu – ze względu na jej małą powierzchnię będzie zamknięta. Pamiętajmy o możliwości uzyskania  odpustu zupełnego, codziennie dla jednej zmarłej osoby. Papież Franciszek zarządził, że w tym roku odpust zupełny można uzyskać przez cały listopad, a nie tylko w czasie oktawy do 08 listopada.
  7. W zakrystii do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na utrzymanie kościoła. Dziękuję też za ofiary na utrzymanie cmentarza parafialnego.