PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

XXVIII  Niedziela Zwykła

14 października 2018 r.

  1. Dzisiaj po raz osiemnasty obchodzimy Dzień Papieski, pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Do skarbon przed kościołem możemy składać dobrowolne ofiary na stypendia naukowe dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży. W ten sposób budujemy od 18 lat żywy pomnik świętemu Janowi Pawłowi II.
  2. Dzisiaj, 14 października przypada Święto Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom, katechetom, wychowawcom i pracownikom szkół życzymy sił i łask Bożych w wypełnianiu misji nauczania i wychowania dzieci i młodzieży.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas III przed I Komunią Św. Zapraszamy wszystkich rodziców.
  4. W poniedziałek 15 października, od godz. 7.30 do 15.30  trwać będzie Jerycho Różańcowe, czyli modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie w intencji naszej Ojczyzny oraz w intencji o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
  5. We wtorek 16 października przeżywać będziemy szczególną rocznicę – 40 lat od wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w Rzymie. Liturgię Mszy św. o godz. 18.00 przygotuje KPRM. Po Mszy św. i różańcu zapraszamy na spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w auli domu parafialnego.
  6. W tym tygodniu w czwartek 18 października, w święto św. Łukasza Ewangelisty, obchodzony jest Dzień Służby Zdrowia. Z tej okazji wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, laborantom, ratownikom medycznym, farmaceutom, salowym i pracownikom administracyjnym szpitali i ośrodków zdrowia życzymy siły i radości z posługiwania chorym. W czwartek modlitwę różańcową ofiarujemy w kościele w  intencji wszystkich pracowników służby zdrowia
  7. W zakrystii jak co tydzień jest do nabycia nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”.
  8. W kancelarii parafialnej można  zamawiać wypominki jednorazowe i roczne za zmarłych. W wypominkach jednorazowych będziemy modlić się za zmarłych w dniu 1 i 2 listopada na cmentarzu i w kościele przed każdą Mszą św., w wypominkach rocznych w każdą niedzielę do listopada przyszłego roku.
  9. Za tydzień 21 października obchodzić będziemy Niedzielę Misyjną. Tego dnia w kościołach w Polsce przeprowadzane będzie liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przyjmujących Komunię św.
  10. Bóg zapłać za ofiary składane w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio na konto bankowe naszej parafii oraz złożone dzisiaj na tacę, a przeznaczone na prace związane z budową parkanu na cmentarzu parafialnym.