PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

  XXVIII  Niedziela Zwykła

13 października 2019 r.

 1. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”, przed kolejną rocznicą wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, która przypada 16 października. Kościół pragnie nadal wspierać edukację i wychowanie zdolnych lecz ubogich uczniów i studentów dlatego dzisiaj przed kościołem  zbierane są ofiary do skarbonek na stypendia dla  pochodzącej z ubogich rodzin polskiej młodzieży.
 2. Jutro, 14 października przypada Święto Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom, katechetom, wychowawcom i pracownikom szkół życzymy sił i łask Bożych w wypełnianiu misji nauczania i wychowania dzieci i młodzieży. Jutrzejszy różaniec ofiarujemy za wszystkich pracowników oświaty.
 3. W tym tygodniu w piątek 18 października, w święto św. Łukasza Ewangelisty, obchodzony jest Dzień Służby Zdrowia. Z tej okazji wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, laborantom, ratownikom medycznym, farmaceutom, salowym i pracownikom administracyjnym szpitali i ośrodków zdrowia życzymy siły i radości z posługiwania chorym. W piątek modlitwę różańcową ofiarujemy w kościele w  intencji wszystkich pracowników służby zdrowia
 4. W sobotę 19 października o godz. 14.30 z parkingu obok naszego kościoła wyruszy pielgrzymka autokarowa do włocławskiego Sanktuarium - na uroczystości odpustowe i obchody 35 rocznicy męczeńskiej śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. W programie także zwiedzanie muzeum. Odpowiedzialnym za organizację wyjazdu i zapisy uczestników jest ks. Tomasz Kaszanek.
 5. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 w kościele odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci klas III przed I Komunią Św.
 6. W kancelarii parafialnej można już zamawiać wypominki roczne, w których będziemy modlić się za zmarłych do listopada przyszłego roku oraz wypominki jednorazowe do modlitwy w uroczystość Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym.
 7. W niedzielę za tydzień w Kościele Powszechnym rozpocznie się Tydzień Misyjny. Ofiary złożone na tacę za tydzień przekażemy na misje św.
 8. Za tydzień dla celów statystycznych przeprowadzane będzie liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św. i przyjmujących Komunię św. Także za tydzień, w III niedzielę miesiąca po Mszy św. o 18.00 różaniec z modlitwą uwielbienia.
 9. Rozpoczyna się okres intensywnego sprzątania na cmentarzu przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Niestety koszty wywozu i składowania odpadów wzrosnąć mają o 40%. Zwracam się z prośbą, aby na ten cel każda rodzina, która posiada grób na cmentarzu parafialnym włączyła się w koszty utrzymania porządku. Jeśli solidarnie wszyscy zechcemy ponosić te koszty, to na śmieci i wodę na cmentarzu parafialnym wystarczy kwota 30 zł na cały rok.
 10. W zakrystii można nabyć kolejny numer tygodnika Gość Niedzielny.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne.